ANNELER GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

12.05.2015


ANNELER GÜNÜ SATRANÇ TURNUVASI SONA ERDİ

Milas Satranç Anneleri tarafından düzenlenen ve Milas Önder Gazetesi, Milas Belediyesi, Milas Merkez Ortaokulu sponsorluğunda Merkez Orta Okulu Toplantı Salonunda yoğun bir sporcu ve veli katılımıyla yapılan Anneler Günü Satranç Turnuvasında kategorilerinde ilk üçe giren sporcular kupalarını ilk 10’a giren sporcular ise madalyalarını aldılar.

9 Mayıs Cumartesi günü başlayan ilk tur maçları sonrasında turnuvanın ikinci gün müsabakaları 10 Mayıs Pazar günü yapıldı.

Milas Satranç Annesi Hatice Mutlukan’ın sunumuyla başlayan ödül törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın eşi Elif Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat, Meclis Üyesi Aysun Karatoprak katıldılar ve turnuvada dereceye giren sporculara kupa ve madalyalarını verdiler.

Turnuvanın ödül töreninde ayrıca Anneler Günü Satranç Turnuvasına destekleri nedeniyle Bengü Altunbozer ile yılın Satranç Annesi seçilen Hacer Kaya’ya teşekkür plaketleri verildi. Turnuvanın düzenlenmesinde emeği olan Satranç Annelerine, Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozer birer madalya takarak emekleri ve destekleri için teşekkür etti.

Anneler günü Satranç Turnuvasının ödül töreninde birer konuşma yapan Elif Tokat, Zeynep Mat, ve Aysun Karatoprak Anneler günü gibi çok özel bir gün nedeniyle düzenlenen bir spor etkinliğinde anneler ve çocuklarıyla birlikte olmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek turnuvayı destekleyen ve organizasyonu üstlenenlere teşekkür ettiler. Her yaş grubundan 160 Satranç sporcusunun katıldığı ve Milas Satranç Anneleri tarafından düzenlenen Anneler Günü Satranç Turnuvasında tüm sporcuları kutlayan Elif Tokat, Zeynep Mat ve Aysun Karatoprak tüm Annelerin Anneler gününü de kutladılar.