Milas’ın zeytinyağına kazandırana teşekkür.

13.05.2015


 İlçemiz yerel yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcileri, 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına katılarak altın madalya kazanan ve Milas zeytinyağını yeniden başarılı bir şekilde tanıtımını sağlayan Ali Osman Menteşe’ye plaket vererek başarısını kutladılar.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde, Zeytindostu Derneği tarafından düzenlenen 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına katılarak altın madalya kazanan zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe için dün saat 15’de Milas Ticaret ve Sanayi Odası’nda plaket töreni düzenlendi. 
 
Milas artık zeytin ve zeytinyağında daha iyi yerlere gelecektir
Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Garnizon Komutanı Hv. Silh. Sis. Alb. Hasan Hüseyin Kanbur, MİTSO Başkanı Reşit Özer, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Kooperatif Müdürü Emin Öngel, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, MİTSO yöneticileri ve zeytinyağı üreticilerinin katıldığı etkinlikte Milas’ın zeytin ve zeytinyağının önemine bir kez daha dikkat çeken MİTSO Başkanı Özer, “ilçemizin zeytin ve zeytinyağının tanıtılması için çalışmalar yapıyoruz. Bizim yaptığımız çalışmaların yanı sıra ilçemizdeki üreticilerin katıldıkları etkinliklerde başarılar elde etmesi de mutluluk verici. Ali Osman Menteşe daha önce de katıldığı bazı yarışmalarda ödüller almıştı. Kendisinin ilçemizdeki diğer üreticilere örnek olmasını diliyorum. Milas artık zeytin ve zeytinyağında daha iyi yerlere gelecektir. Patentle ilgili çalışmalarımız da devam etmekte” dedi. 
Yaptığı konuşmanın ardından MİTSO Başkanı Özer tarafından 8. Ulusal Natürel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışmasına katılarak altın madalya kazanan Milaslı zeytinyağı üreticisi Ali Osman Menteşe’ye ve Yatağanlı üretici Atilla Totoş’a teşekkür plaketi verdi. 
 
Zeytinyağımızın değerine değer kattı
MİTSO Başkanı Özer’in ardından Menteşe ve Totoş’u tebrik eden ve birer plaket veren Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise, “Alınan bu ödüller bizleri gerçekten çok mutlu etti. Sizlerin bu ödülleri zeytinyağımızın değerine değer katıyor. Umuyorum ki zeytincilik sektörünün markalaşması için önemli kapılar da açılacaktır” dedi.
 
Çalışmalarınızın karşılığını aldığınız ödüllerle gösteriyorsunuz
Plaket törenine katılan Kaymakam Gürel de Menteşe ve Totoş’u başarılarından dolayı tebrik ederek, “her bölgenin bazı özellikleri vardır. Milas’ın en önemli özelliklerinden birisidir zeytin ve zeytinyağı. Biz bu değeri daha iyi tanıtmak için ilk kez geçtiğimiz yıl bir şenlik düzenlemiştik. Bu şenliğimiz inşallah geleneksel hale gelecek. Bu yıl için yapılacak olan ikinci şenliğimiz için de çalışmalarımıza başladık. Şenliklerle ya da patent girişimleriyle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz ama tabi bizlerin de yaptıkları bir yere kadar. Burada asıl sorumluluk sizler gibi üretim yapanların üzerinde. Yaptığınız çalışmalarınızın karşılığını aldığınız ödüllerle gösteriyorsunuz. Bu başarılarınızın diğer üreticilerimize örnek olmasını diliyorum. Sizler ne kadar kaliteli üretim yaparsanız, Milas’ın adı, Milas’ın zeytin ve zeytinyağı o kadar çok iyi tanınacaktır” dedi. 
 
Milasımızın yağı iyi demek yeterli değil
Plaket törenine katılanlara teşekkür eden Ali Osman Menteşe, aldığı ödülün de, kendisi için Milas’ta ayrıca bir tören düzenlenmesinin de kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Milasımızın yağı iyi demek yeterli değil. Bunu kanıtlamamız gerekiyor. Bugün ben böyle bir ödül aldıysam diğer üreticilerimiz de alabilir. Milas’ın zeytini zaten çok üstün kalitede bir yağ sunuyor. Bunu doğru işlemek yeterli” dedi.