2014 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvellerini onayladı

16.05.2015


Milas Belediye Meclisi üyeleri, Mayıs ayı ilk toplantısından kalan iki ayrı gündem maddesini görüşmek üzere yeniden bir araya geldiler… 2014 mali yılı kesin hesaplarının ele alındığı toplantı sırasında, ilçemizde canlı müzik hizmeti sağlayan işletmeler için uygulanacak yeni fiyat tarifesi de onaylandı…

Milas Belediyesi Meclis Toplantısı Aşkıdil Akarca Sahnesi’nde gerçekleştirildi.

Toplantı, ilçemizde canlı müzik yapan işletmelerin izin belgelerindeki fiyat değişikliğinin ele alınmasıyla başladı.

Konuyla ilgili daha önceki toplantıda oluşturulan komisyon üyelerinin görüşlerinin alınmasının ardından toplantıya katılan meclis üyeleri 100 metrekarenin altındaki işletmelerde canlı müzik yapan işyerlerinden 30 TL, 100 metrekarenin üzerinde canlı müzik yapan işletmelerden ise 75 TL izin belgesi parası alınmasına karar verildi.

Toplantının ikinci gündem maddesi ise geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleştirilen ilk toplantıda incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilen 2014 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvelleri oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hesap cetvelleri ile ilgili hazırlamış oldukları raporu meclis üyeleriyle paylaşmasının ardından konuyla ilgili kısa açıklamalarda bulunan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “2014 yılı tahmini gelir ve gider bütçemiz 73 milyon 450 bin TL civarındaydı. 2014 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvelleri’nin incelenmesinin ardından 2014 yılında toplam gelirimizin 62 milyon, giderimizin ise 68 milyon civarında olduğunu gördük. Tahmini gelir bütçemizin % 85,68, tahmini gider bütçemizin ise %93 oranında gerçekleştiğini görüyoruz” dedi.

Başkan Tokat’ın açıklamalarının ardından toplantıya katılan meclis üyeleri oy birliğiyle 2014 Mali Yılı Kesin Hesap Cetvellerini onayladı.