NEBİ USLU ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

18.05.2015


 Milas Belediyesi tarafından  geleneksel  hale getirilen ve bu yıl 6. Sı düzenlenen Nebi Uslu Tiyatro Şenliğinde ödüller sahiplerini buldu.

 
3 Okulun 5 oyun ile katıldığı ve 5 Mayıs Salı akşamı Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 1. Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği “Yalancı Aranıyor” adlı oyunla başlayıp 6 Mayıs’ta Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Tiyatro Topluluğu’nun “Yedi Kocalı Hürmüz”, 11 Mayıs’ta Dr. Mete Ersoy Anadolu Lisesi 2. Tiyatro Topluluğu’nun “Anton Çehov’dan üç kısa oyun” ve 12 Mayıs’ta da Cumhuriyet Anadolu Lisesi 1. Tiyatro Topluluğu’nun “Tacitus” adlı oyunlarıyla süren 6. Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nde oyunların sahnelenmesi bölümü, önceki akşam Cumhuriyet Anadolu Lisesi 2. Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği Deli Masalı adlı oyunla sona erdi.
Ödül töreni öncesinde konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları söyledi ;
“Nebi Uslu ve Tiyatro Şenliği bizim için çok şey ifade eden iki kavram.Hem öğretmen hemde sanat emekçisi olarak Nebi Uslu ölümüne rağmen hak ettiği yerde yaşıyor ve yaşatılıyor.Onu yaşatanlara teşekkür ediyorum.Okullarımızın bu şenliği ciddiye alıp önemli gayret ve çalışma içerisinde olmaları bizi sevindiriyor.Şenliğe katılan tüm okullarımıza,yönetmenlerimize,öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”dedi.
 
 
Bu yılkı ödüller ; En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Oyun, En İyi Yönetmen, En İyi Dekor-Kostüm, En İyi Teknik Kumanda ve Jüri Özel ödülü kategorilerinde verildi.
 
Ödül alan isimler ise ; En İyi Oyun : Deli Masalı, En İyi Yönetmen : Elif Alan İnce,En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu : Sabahattin Özer,En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Fatma Şebnem Arslanoğlu,En İyi Erkek Oyuncu : Hazar Oral,En İyi Kadın Oyuncu: Gizem Karagöl,Jüri Özel Ödülleri : Ahmet Özdere ve Yunus Emre Küçük, En iyi Makyaj ve Teknik Masa Ödülü; Deli Masalı adlı oyuna gitti.
 
Nebi Uslu Tiyatro Ödülleri Yarışması Jürisi ise; Gazeteci-Yazar Kemal Kaşkar, MİŞTİ Koordinatörü Necati Eser, MİŞTİ Sanat Yönetmeni Dağlar Uygur, MİŞTİ Oyuncuları Ahsen Akın, Sabahattin Akan ve Figen Türkmen’den oluştu. 18.05.2015