ENGELLER GÖKYÜZÜNDE KALKTI

19.05.2015


 Milas Belediyesi tarafından organize edilen “Engelleri Gökyüzünde Kaldırma” sloganıyla gerçekleştirilen Uçurtma Şenliği Milas Arena’da yapıldı. 

Atatürk Anıtı önündeki etkinliklerin sona ermesinin ardından 15 – 19 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında, Milas Arena Sahası’nda 1. Uçurtmayla Farkındalık Festivali gerçekleştirildi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz,Zeynep Mat,Milas Belediyesi Meclis Üyeleri Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy,  CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi özel bireyleri ve vatandaşlar çocuklarıyla katıldılar.
Etkinlikte bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “Milas Uçurtmayla Farkındalık Festivali’nin birincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda katılım daha yoğun olacak. Bu etkinliğin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında yapılması ise bizler için daha bir anlamlı. Bugün burada uçurtmalarımız engellilere katkıda bulunmak amacıyla belirli bir ücret karşılığında satışa sunulacaktı. Fakat hem çocuklarımızın neşelerine neşe katmak, hem de engellilerimize ulaşmak için araya konulan ücreti kaldırmak için burada bulunan tüm uçurtmaları satın alarak çocuklarımıza hediye etmek istiyorum” dedi.
Başkan Tokat, yaptığı konuşmanın ardından bir uçurtmayı uçurarak etkinliğin açılışın yapmış oldu. Etkinlik, aile ve küçük uçurtmacı dalında yapılan yarışmalarla devam etti. Etkinliğe katılanlara keşkek, pilav, ayran ve dondurma ikramında bulunuldu.
Düzenlenen yarışmalarda birinci olan çocuklara Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından tablet hediye edildi.