MUSİKİ DERNEĞİNDEN 83. KONSER.

21.05.2015


 Milas Türk Musikisi Derneği (TMD), 83’üncü konserinde sanat müziği sevenleriyle buluştu.

1976’dan bu yana ilçe merkezinde faaliyet gösteren dernek, oldukça ilgi gören konser dizilerine bir yenisini daha ekledi. Çalışma dönemlerinin ardından kış ve bahar dönemlerinde sanat müziği sevenlerinin karşısına unutulmaz bir programla  83. Kez çıktı.
Birbirinden güzel 28 eserin icra edildiği geceye Milas Kaymakam’ı Fuat Gürel, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer,Milas Belediyesi Meclis Üyeleri ve Siyasi Parti temsilcileri katıldı.
Milas Belediyesi’nin katkılarıyla Belediye Evlendirme ve Düğün Salonu’nda gerçekleşen konser iki bölümden oluştu. İlk bölümde Hüzzam eserler koro ve sola şarkılarla icra edilirken, ikinci bölümde ise Muhayyerkürdi eserler yine koro ve solo olarak sevenleri için seslendirildi.
Düzenlenen geceye katılan Milas Belediye Başkanı  Muhammet Tokat, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Gecede bir birinden güzel eserler dinlediklerini ifade eden Belediye Başkanı Tokat; “her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve her fırsatta katılmaya çalıştığım konser yine muhteşem bir atmosferde ve bir birinden güzel şarkılarla gerçekleşti. Büyük bir keyif aldık ve ilçemizde böyle bir deneğin bulunmasından dolayı da büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.
Gecenin sonunda konseri yöneten Şef Cengiz Meriç’e  Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından bir teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi.
Gece seyircilerin Milas Türk Musikisi Derneği üyelerini ayakta alkışlamasıyla son buldu.20.05.2015