ÇAKIRALAN MAHALLESİ İÇME SUYUNA KAVUŞTU

22.05.2015


 
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Milas İlçesi Çakıralan mahallesi içme suyu şebekesinde uzun süredir yaşanan sıkıntıyı yeni su hattı döşeyerek giderdi.
İl genelinde su sıkıntılarını çözmek için çalışmalarına devam eden MUSKİ Genel Müdürlüğü ekipleri, bu kapsamda son olarak Milas İlçesi Çakıralan mahallesinde uzun süredir devam eden su sorununu giderdi. Mahalledeki içme suyu şebeke hattı konusundaki şikâyetleri değerlendiren MUSKİ Müdürlüğü ekipleri mahallede çalışma başlattı. Ekipler yoğun çalışmayla, mahalleye yeni bir içme suyu şebeke hattı kazandırdı.
Düzenlenen Açılış Töreninde Kısa bilgi veren MUSKİ Genel Müdürü Baki ÜLGEN;
“Milas Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’ın konuyu bize iletmesiyle bölgeye gelerek çalışma başlattıklarını 5100 metre yeni boru hattı döşediklerini ve maliyetin 125 binTL” olduğunu söyledi.
Törende konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;”İçme suyu hattımız mahallemize hayırlı olsun katkısı geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün olmak üzere MUSKİ Genel Müdürümüze ve tüm MUSKİ çalışanlarımıza teşekkür ederim”dedi.
Daha sonra söz alan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün; Başkanımız Muhammet Tokat burada yaşanan su sorununu bize iletti.MUSKİ ekiplerimiz konuyu değerlendirerek burada çalışma başlattı.Bugün suyun buraya gelmesinin mutluluğu içerisindeyiz.Sizlerin yüzündeki bu gülüşü görmek bizleri mutlu ediyor ,suyunuz hayırlı olsun.Bozulan yollarınızı da bir hafta içerisinde tamir edeceğiz.Su deponuzu 2016 yılı içerisinde daha modern hale getireceğiz” dedi.22.05.2015