MİLAS’TA ÜST YAPI ÇALIŞMALARI HIZ KAZANDI

25.05.2015


 Altyapı çalışmalarının bitmesi ile başlatılan üst yapı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Yaklaşık iki yıl önce  yağmur ve kanalizasyon hatlarının birbirinden ayrılması için başlatılan çalışmalarda sona gelinirken, üst yapı için başlatılan çalışmalar ilçenin çeşitli bölgelerinde hızlı şekilde devam ediyor.
Yürütülen çalışmaları yerinde incelemek üzere asfaltlaması süren ve parke taşı döşeme işlerinin yapıldığı mahalle ve caddeleri denetleyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat yetkililerden bilgi aldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz,Fen İşleri Müdürü Okan Koban ve Bayındırlık  şefi Gürcan Taşkın ile yapımı büyük ölçüde tamamlanan Müştak bey caddesine gelen Başkan Tokat çalışmaları yerinde inceledi .
Buradan  asfaltlama ve parke döşeme işlerinin hızla devam ettiği Zekeriya Gümüşkesen caddesi ,İsmat paşa mahallesi ,Hamdi Mergen Caddesi,Sodra Kent,Cumhuriyet mahallesi,Gümüşlük caddesi ve Erdal Çerci caddelerine gecen Başkan Tokat  buradaki çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
İncelemelerin ardından açıklama yapan Başkan Tokat “ Altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından başlattığımız üstyapı çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar ilçemiz genelinde 20 bin ton asfalt,20 bin metre kare kilit parke taşı ve 30 bin metre kare idare malı parke taşı döşemesi yaptık.Bu yıl sonuna kadar 250 bin metre kare kilit parke taşı döşenecek .Tüm mahallerimiz dahil olmak üzere 30 bin metre kare asfalt ,50 bin metre kare beton kaplama yol yapılacak.Yıl sonuna kadar bir çok bölgede üst yapı çalışmalarını tamamlayacağız” dedi.