KARATE TURNUVASI BAŞLADI

31.05.2015


 KARATE TURNUVASI BAŞLADI 

Milas Belediyesi tarafından ilk defa düzenlenecek olan Milas Belediye spor Karate Turnuvası e Kapalı Spor Salonunda Dün sabah saat 10 da başladı. Muğla,Manisa,Denizli,uşak,Aydın,ve İzmir’den yaklaşık 400 sporcunun katıldığı Milas Belediye spor Karate Turnuvasına çekişmeli mücadelelere sahne oldu.
Bayanlar ve Erkekler olarak 2 gruptan oluşan karateciler mücadele öncesinde KATA( Hayali Dövüş)
yaparak hakemlerden puan almaya çalıştılar.
 
Karşılaşmalar öncesinde düzenlenen seremonide konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT şunları söyledi.
“Burada Belediye Başkanı olarak bulunmuyorum. Milas Belediye Spor kulübü Başkanı olarak bulunuyorum.Bu tür organizasyonlar ilçemiz için çok önemli.Önümüzdeki yıllarda daha büyük organizasyonlar imza atmak istiyoruz.karate branşında geldiğimiz bu nokta beni mutlu ediyor.Bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçenleri ve katılan tüm karateci kardeşlerimize teşekkür ediyorum”dedi.
 
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından gecen turnuvalarda dereceye giren karatecilere ödülleri
Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, İl Gençlik Spor Şube Müdürü Devrim Karakuş ,İlçe Gençlik spor Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından verildi.
 
Turnuvaya Milas Belediye Spor adına ; Antrenör ve İl hakem kurulu başkanı Org. kurul Baş. Yrd. Sensei Gazi Mustafa YAZICIOĞLU eğitmenliğinde turnuvaya; Zarife YABANGÜLÜ, Eren YABANGÜLÜ, Baran Yiğit YAZICIOĞLU, Batuhan TAŞDÖĞEN, Rumeysa SABAZ, Oğuzhan SABAZ, Egesu AKDENİZ, Elvan İRKEM, Sevginur BULDAN, Mehmet Çağan KIRŞEN, Sinem İÇYER, Melis Gözen DEMİR, Berat ÇELİK, Murat KARAHAN, Mehmet KARAHAN, Nedir İbrahim GÜL, Elif KARAHAN ve Muhammet KARAHAN kata ve kum ite dalında  katıldılar.
 
Turnuvayı Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan , CHP İlçe Başkanı Suat Özcan ,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediyesi Meclis üyeleri ve çok sayıda karate sever vatandaş izledi.
 
Turnuva bugün yapılacak karşılaşmaların ardından sona erecek.