MMİFAD KÜLTÜR FESTİVALİ BAŞLADI.

31.05.2015


 Milas Folklor Derneği tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen  MİFAD Kültür Festivali, başladı.

Dün saat 12’de Resim sergisiyle başlayan MİFAD Kültür Festivali’nde, saat 12.30’da 05-15 yaş arası Milas Belediyesi Konferans ve düğün salonunda  resim yarışması düzenlendi. Saat 18:30’da Milas Sanat Merkezi önünden başlayan Kortej Yürüyüşü nün ardın Ata Parkta Rodos halk dansları gösterisi yapıldı. Burada bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat şunları dedi; “Kültürler arası diyalogun oluşması anlamında toplumsal bir etkinliği olan bu etkinliği gerçekleştirmenin mutluluğu içerisindeyiz, emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum.Buraya gelen misafir ülkelerin de temsilcilerine  bu renkli ortamı yaşamamızı sağladıkları ve bize dostluk ellerini uzattıkları için tşk ediyorum.Önümüzdeki yıllarda ülkeler ve kültürler arasında bu tür etkinliklerin devam etmesi ve desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.Bizler yerel yöneticiler olarak elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum.Şenliğimizin başarılı ve eğlenceli geçmesini diliyorum”dedi.
Saat 20.30 da Amfi Tiyatro’da ise Bale ve Jimnastik gösterileri, Misafir Halk oyunları Ekipleri gösterileri ve Resim Yarışması Ödül Töreni düzenlendi.
MİFAD Kültür Festivali’nin 2. Günü yani 31 Mayıs Pazar günü ise saat 20’de Amfi Tiyatro’da
Gitar, Bağlama ve Keman Dinletisi, Osman İlter Osmancıkzade Eşliğinde Türk – Yunan Müzik dinletisi Latin Dansları Gösterileri, Minikler Modern Dans Gösterileri, Minikler Muğla yöresi, Minikler Bodrum Yöresi, Yıldızlar Fethiye yöresi, Kütahya Yöresi Solo (Ferace), Kafkas –  Solo, Rodos Halk dansları (Yunanistan)  (2 ekip), Yetişkinler Muğla Yöresi, Gençler Adıyaman, Gençler Muğla Yöresi (MİLAS) halk oyunları sergilenecek. MİFAD Kültür Festivali teşekkür belgeleri sunumu ile sona erecek.