ÖDÜLLÜ YARIŞMA SONA ERDİ

02.06.2015


 ÖDÜLLÜ YARIŞMA SONA ERDİ 

 
Milas Belediyesi sosyal sorumluluk projesi kapsamında başlattığı yarışmanın ödülleri 5 Haziran Cuma günü dağıtılıyor.
Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından 01 Nisan 2015 ile 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında başlatılan “Ödüllü Okullar arası Atık Pet Şişe ve Ambalaj Atıkları Toplama Yarışması” 29 Mayıs’ta  sona erdi.
Milas Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü  tarafından toplanan pet şişe ve ambalaj ağırlığına göre yapılan değerlendirme sonucunda dereceye girenlere ödülleri 5 Haziran Cuma günü “Dünya Çevre Günü” etkinlikleri kapsamında Amfi Tiyatro da (AKM) saat 20:00’de düzenlenen gecede verilecek.Yine aynı gecede Ali Çakır şefliğinde Grup Karambol ve Grup Beyoğlu konser verecek.
Birinci olan okula 1 adet masa üstü bilgisayar ikinci olan okula 1 adet projeksiyon cihazı Üçüncü olan okula 1 adet masa tenisi hediye edilecek.Yarışmaya katılan ve dereceye giremeyen okullara da çeşitli kırtasiye yardımı yapılacak. Yarışmaya şimdiye kadar 10 adet okul katıldı.
Düzenlenen yarışma hakkında açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT şunları söyledi;
“Bizim ilk önceliğimiz çocuklarımıza temiz bir çevre bırakmak. Bu manada Belediyeler önemli çalışmalar yapıyor. Çocuklarımıza çevre bilinci aşılamak için bu tür yarışma ve programlar çok önemli .Hedefimiz geri dönüşüme esas malzemeleri alabilmek ve bunların çöp olmadığı bilincini oluşturmak.Bu manada düzenlediğimiz yarışma çok önemli bir proje.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Umarım hem Dünya Çevre Günü hem de bu yarışma çocuklarımızda çevre bilincinin oluşmasına vesile olur”.dedi    02.06.2015
 Katkılarından dolayı Mavi Su Aonim Şirketine Teşekkür ederiz.