BASIN AÇIKLAMASI

09.07.2015


 BASIN AÇIKLAMASI

 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat basın açıklaması yaptı. 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat basında yer alan Spor Kompleksi ve Milas Belediye Spor’un Milas Karate Birliğinin afişlerini yırttığına dair çıkan haber hakkında basın açıklaması yaptı.
İlçemizde yayım yapan Milas Medya tarafından “Spor Kompleksi Paraya Takıldı” şeklinde ve Milas Gündem sitesinde çıkan “Milas Belediyesi Spor Kulübü afişlerimizi” yırtıyor adlı çıkan haberlerin aslını yansıtmadığına değinen Başkan TOKAT şunları söyledi:”
Birincisi Belediye Meclis toplantısı yapıldıktan sonra meclis üyesi arkadaşlarımızla ve basın mensuplarıyla birlikte çalışma alanlarımızı dolaştık ve spor kompleksimize uğradık. Oradaki çalışmaları yerinde inceledik. Milas Belediyesi çağdaş normlarda ve çok amaçlı en önemli belki de ilk spor kompleksi çalışmasıdır bu çalışma. İhaleyi Barankaya Anonim Şirketi almıştır. Daha sonra Barankaya resmi kendisinin alt taşeronu olan MF Limited şirketine işleri yaptırmaktadır. MF Limited Şirketi değişik aşamalarda değişik şekillerde kadro ya da alt taşeronlarla çalışma yürütüyor. Burada şunu ifade etmek isterim ki; birincisi burada herhangi bir şekilde işin durması gibi bir şey kesinlikle söz konusu değil. İkincisi bizim için ve kamuoyu için en önemli konu mütahit firmaya bugün dahili itibariyle bir kuruş hakkediş borcumuz yoktur. Firmamızın şu ana kadarki performansından iş yürümesinden iş kalitesinden de memnun olduğumuzu ayrıca belirtmek istiyoruz. Bu mekanik, elektrik, çatı ince muhtelif işler beton demir vs. değişik kesimlere yapılan iş vesilesiyle tabii ki bu işi yapılan her ustayla firmayla muhataplıkları var. Muhataplıklar konusunda onların herhangi bir sıkıntısı yok. Sadece beton demir işini yürüten usta bu arkadaşlardan alacağı alıyor. Herhalde kendi altında çalışma işçilere dağıtımında sorun var. Yani bizim ne firmaya ne alt firmaya ne de o firmalarda iş yaptırdıkları kesimlere herhangi bir şekilde ödemelerde sıkıntı yok veya bir iş durması söz konusu değil. Bu durumu topluma karşı açıklık ilkemiz ve samimiyet gereği bildirmeyi bir görev bildik.”dedi
İkinci konu olarak ta Milas Belediye Spor Kulübünün Milas Karate Birliğinin afişleri yırttığına dair çıkan haberle ilgili açıklama yapan Başkan Tokat:”Bunu bu şekilde görmek beni dehşete düşürdü. Çok üzüldüm. Kulübümün bu şekilde ithamı son derece çirkin bir itham Ben şu anda burada Belediye Spor Kulübünün Başkanı olarak konuşuyorum. Milas Belediye Spor Kulübü başta yönetici ve kadrolarıyla bu tür ithamlara muhatap olacak bir kulüp değil Şu anda özellikle salon sporlarında amatör spor dallarında Milas’ta çok önemli bir boşluğu dolduruyoruz. Bu iddiaları kesinlikle reddediyoruz. Araştırdık yani böyle bir durumun bu noktada ifşa edilmesi bile bence son derece sorumsuz bir davranış Belediye Spor Kulübü olarak çalışma yöntemlerimiz, yaklaşımlarımız üslubumuz her şeyi sizin önünüzde spor camiası önünde gerçekleştiriyoruz. Biz onun için böyle bir konunun Milas Belediye Spor Kulübü markasına yakıştırılmaya çalışılmasını nefretle kınıyorum. Bizim marka olarak tüzel kişiliğimiz var. Her camianın içerisinde çekişmeler ve kavgalar var. Başlangıçtan bu yana sürekli olarak bu çekişme ve kişisel hırslarınıza bizim kulüplerimizi kimse alet etmesin karıştırmasın. Bizim bir tek amacımız salon sporlarında ihtisaslı hale gelmek Şu açıklamadan sonra hemen yönetim kurulumuzu toplayacağız Gerekirse karate sporundan desteğimizi çekeceğiz ve bunu da federasyona bildireceğiz. Tekrar söylüyorum bireysel hesaplar şahsi kapışmalar bizi ilgilendirmiyor. Biz Milas Belediye spor kulübüyüz bizim ismimizi lütfen bu tür şeylerle anmasın bunu anmaya kimsenin hakkı yoktur. Böyle bir ithamın Milas Belediye spor kulübüyle hiçbir kişi ve kadrosuyla ilgisi yoktur.”dedi.