DİLENCİLERE KARŞI DENETİMLER ARTTIRILDI

29.07.2015


 Milas´ta son günlerde dilenci sayısının artması üzerine harekete geçen Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde dilencilere yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

Rutin denetimlerini sürdüren Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sokaklarda vatandaşların manevi duygularını sömürerek, bunu da kendilerine meslek hale getirenlere taviz vermiyor. Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, dilencilik yapanlar toplanarak haklarında gerekli işlemler yapılıyor.
Milas’ta sayısı artan dilenciler kendilerine ait olduklarını iddia ettikleri küçük yaştaki çocukları da kullanarak vatandaşların dini ve insanlık duygularını sömürmeye çalışıyorlar. Genellikle Menteşe Caddesi üzerinde görünen dilencilerin çoğu çevre il ve ilçelerden gelerek ilçemizdeki vatandaşların manevi duygularını sömürüyor.. Yetkililer, hayır yapmak isteyen vatandaşların dilencilere para vermek yerine çevrelerinde gerçekten ihtiyaç sahibi olanları tespit ederek, yapmak istedikleri yardımı o kişilere yapmasını istedi.
Vatandaşlara, dilencilik yaparak haksız kazanç elde etmek isteyenlere karşı daha duyarlı olma çağrısında bulunan Milas Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman KARATOPRAK; Vatandaşları özellikle istismarlara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.153 Nolu  Zabıta Müdürlüğü  telefonunu arayarak bu konuda şikayet ve ihbarlarını iletmelerini, yapılacak olan ihbarların da ekiplerce derhal yerinde değerlendirilerek gerekli işlemlerin yapılacağını  ifade etti.