DUYARLI VATANDAŞTAN ÖRNEK DAVRANIŞ

29.07.2015


 Aldığı maaşını kaybeden vatandaşın parasını bulan duyarlı genç, bulduğu parayı Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim ederek duyarlı bir davranış örneğini gösterdi.

Milas’ta Emek Mahallesi Sanayi Caddesi tarafında bir vatandaşın kaybettiği parasını bulan duyarlı genç Tufan Özkan, bulduğu parayı Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.
Zabıta tarafından yapılan anonslar sonucunda, kaybolan paranın sahibi Mehmet Bahri Yavuz bulundu. Aldığı bin 200 lira maaş avansının bulunduğunu öğrenen Yavuz, büyük sevinç yaşadı. Parayı bulan duyarlı vatandaş Özkan, bulduğu bin 200 lirayı para sahibine bizzat teslim etmek istedi. Milas Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, Özkan ve Yavuz’u buluşturdu. Duyarlı genç parayı sahibine teslim etti. ‘Bu devirde insanlık ölmemiş’ dedirten davranışı gerçekleştiren Tufan Özkan’a, kaybolan paranın sahibi Yavuz teşekkür mahiyetinde 100 lira bulduğu paradan verdi. 
Özkan duygularını şöyle anlattı: “ Dün Emek Mahallesi Sanayi Caddesi tarafında yerde duran parayı fark ettim. Parayı bulur bulmaz, Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine akşamüzeri teslim ederek, paranın sahibinin bulunmasını istedim. Parayı cebime bile koymaya korktum, sonuçta bu haram paradır. Bu yüzden de paranın sahibine bizzat ben bulduğum parayı kendim takdim etmek istedim. Böyle bir şeye vesile olduğum için çok mutluyum” dedi. 
Paranın sahibi Yavuz, parayı bulan gence iyiliği için çok teşekkür ederek oradan ayrıldı.