YABANCI ÖĞRENCİLER MİLAS’TA

28.08.2015


 YABANCI ÖĞRENCİLER MİLAS’TA

Milas  Belediyesi ve Gençlik Servisleri Merkezi organizasyonu ile Milas’a gelen İspanya,Almanya,Türkiye,Amerika,Çek Cumhuriyeti,Güney Kore ve Rusya’dan 14 öğrenci kamp liderleri Ali Bakan ve Esra Bahadır gözetiminde  Milas Belediyesinin  çeşitli birimlerinde çalışma yapıyorlar.
Milas’ta 15 gün sosyal ve kültürel aktivitelerde bulunacak öğrenciler, hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra olmak üzere Atatürk Kültür Merkezi,Labranda Şişeleme Fabrikası ve Toplantı ve Düğün salonuna gelerek boya ve temizlik yapıyorlar. Pak ve Bahçeler Müdürlüğü ile Milas parklarında da çalışacak olan gönüllü öğrenciler daha sonra Ören ve Güllük plajlarını temizleyecekler.
Kampa İspanya’dan katılan 21 yaşındaki öğrencisi Jane; “Normalde çalışmayı sevmem ama dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla beraber olmak çok keyifli,yeni insanlarla tanışmak çok eğlenceli” diye konuştu.
Kamp lideri Ali Bakan ise ;”Burada olmaktan hepimiz memnunuz. Aktiviteler ve çalışmalarımız çok eğlenceli geçiyor.Böyle kamplarda sadece eğlenceyi düşünmek yanlış olur,çeşitli işlerde de uğraşmak gerekli.Bizler burada hem çalışıp hem eğleniyoruz.Bize sunulan bu imkanlardan dolayı Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a teşekkür ediyoruz”dedi. 28.08.2015