MELİH CEVDET ANDAY ANMA GÜNLERİ SONA ERDİ

03.09.2015


 Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Melih Cevdet Anday Anma Günleri Etkinliği, önceki akşam gerçekleştirilen “Aykırı Kumpanya” ile sona erdi…

Melih Cevdet’in doğumunun 100. yılı nedeniyle, Milas Belediyesi’nce Pazartesi günü Ören’de başlatılan Melih Cevdet Anday Anma Günleri programı, önceki gün düzenlenen etkinliklerle sona erdi.
Melih Cevdet Anday Anma Etkinliğinin ikinci günü de muhteşemdi.
Enver Aysever’in yazarlığı ve sunuculuğunu yaptığı “Aykırı Kumpanya” organizasyonuyla Örenliler çok güzel bir akşam geçirdiler.
Zaman zaman şarkı sunumlarında bateriye de geçen Aysever, Melih Cevdet Anday’ın anısına düzenlenen etkinlikte Melih Cevdet Anday’dan çeşitli anektotlara yer verirken, tarihi ve güncel pek çok olayla bağlantı kurup bunları şarkı ve şiirlerle birleştirerek etkili bir sunum gerçekleştirdi.
Etkinlikte Özge Metin akordiyonla, Sinan Gürsoy keman ve sesiyle, Gökhan Büyükkara gitar, Enver Aysever bateri, Çiğdem Erken de besteleri ve sesiyle Örenlilere neşeli ve güzel saatler yaşattılar.
Çok kalabalık bir topluluk tarafından beğeniyle izlenen Aykırı Kumpanya gösterisini pek çok yurttaş da sahildeki şezlognların üzerinden ve hatta ayakta izlemek zorunda kaldı.
Etkinliğin sonunda Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Aykırı Kumpanya organizatörü Enver Aysever’e bir Milas halısı hediye ederken, organizasyon kapsamında gerçekleştirilen tavla turnuvasında dereceye girenlere de çeşitli ebatlarda halılar hediye edildi.