YENİ BİR PARK DAHA TAMAMLANDI..

10.09.2015


 

 
Milas Belediyesi yeşil alan çalışmaları kapsamında Bafa Mahallesi’nde Belediye Hizmet binası arkasında başlattığı Park çalışmalarını tamamlandı.
Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde yürütülen yeşil alan çalışmaları kapsamında yapımına başlanan park tamamlandı. Bafa Mahallesi’nde yapılan düzenleme çalışmalarından sonra pak alanına 30 çeşit değişik ağaçlar dikildi.Çocuk oyun parkurları,oturma bankları,piknik masaları monte edilen parka ayrıca bay, bayan ve engelli tuvaletleri yapılarak kullanılmaz durumda olan  çay ocağı kulübesi yeniden inşa edilerek yurttaşların rahatlıkla piknik yapabileceği sosyal bir tesis oluşturuldu. Halkın rahat ve huzurlu bir ortamda dinlenip güzel vakit geçirebileceği Parka “ATATÜRK PARKI” ismi verilecek.
Bafa mahallesinde yetersiz olan yeşil alan ve çocuk oyun Parkları için yeni alanlar oluşturulacağını ve halka cevap olabilecek şekilde çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini belirten Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa ÇOBAN  Bafa Mahallesinde yapımına başlanılan Park çalışmaların son aşamaya geldiğini ifade etti. Açılışa hazır hale getirilen Parkın Eylül ayı meclis toplantısında yapılan görüşme neticesinde “ATATÜRK PARKI” adının verileceğini dile getiren ÇOBAN, parkın  çok kısa süre içerisinde halkın hizmetine açılacağını kaydetti.