ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

13.09.2015


 Milas Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Bu yılki 5. Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür yarışmasına, 36 ülkeden 230 karikatüristin 780 eserle katıldığı etkinlikte ödüller sahiplerini buldu.
Birinciliği Hırvatistan’dan Mojmir Mihatov
İkinciliği Türkiye’den Ali Bulca
Üçüncülüğü Endenozya’dan Jitet Kustana 
Cumhuriyet Gazetesi Özel Ödülünü ise Sırbistan’dan Sasha Dimitrijevic kazandı.
Ödüller Milas Turhan Selçuk Karikatürlü evde,Ödüle ve sergilenmeye değer bulunan eserleri  içeren bir sergi eşliğinde sahiplerine  takdim edildi.
Sergi açılışında konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; “Dünyaca ünlü karikatüristimiz Milas doğumlu Turhan Selçuk adına beşincisini düzenlediğimiz bu yarışma ve serginin açılışının kıvancını  yaşıyoruz. Yarışmamıza daha nice yıllar diliyorum”
Turhan Selçuk’un eşi  Ruhan Selçuk da yaptığı konuşmada  “ Turhan Selçuk sözsüz ileti ve olağanüstü çizgileriyle  evrensel dili yakalayan karikatür dünyasının bir dahisidir.”dedi
Yoğun bir katılımın olduğu ödül törenine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat , Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban, CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan, CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ , Milas Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Reşit Özer ve  Cuhmuriyet Gazetesi çizeri Kamil Masaracı eşlik ettiler.