MİLAS BELEDİYE MECLİSİNİN TERÖR OLAYLARIYLA İLGİLİ KAMUOYU AÇIKLAMASI

14.09.2015


 Milas Belediye Meclisi, terör olaylarıyla ilgili bir açıklama yaptı…

 
Eylül ayı meclis toplantısında Meclis üyesi Enver Tuna’nın öneriyle yaşanan terör olayları ile ilgi olarak ortak bir basın açıklaması yapılması kararı alınmıştı.Alınan kara gereği ;
 
CHP Meclis Grubu adına Şakir Özdemir, AKP Meclis Grubu adına Mehmet İnpinar ve MHP Meclis Grubu adına Kasım Özkan’ın imzalarıyla yaapılan açıklama şöyle…
 
“Türkiye, hergün farklı şehirlerden gelen hain terör saldırıları haberleriyle sarsılmakta, doğusundan batısına ülkemizin her köşesinde tarifi imkansız acılar yaşanmaktadır.
Askerimize, polisimize kurulan hain tuzakları sonucu sadece 2 günde 30 vatan evladı şehit düşmüş, Türk Milleti’nin sabrını zorlayan bu terör olaylarına ülkemizin her köşesinden tepkiler yükselmeye başlamıştır. Ülkemizin her zamankinden daha çok bir olmaya, birlikte olmaya ihtiyacı olduğu bugünlerde, ülkemizi bir kaos ortamına sürüklemek isteyenlere itibar etmemeli, bugüne kadar kardeşçe yaşamış Türk Milleti’nin arasına nifak sokmak isteyen odaklara izin vermemeliyiz.
Türkiye bu kritik günleri de birlik ve beraberlik içerisinde aşacak ve ülkemizin her köşesinde barış ortamı sağlanacaktır. Bu süreçten en önemli görev siyasilere düşmektedir. Toplumu ayrıştıran, kutuplaştıran, ötekileştiren açıklamalardan kaçınılmalı, kimi kesimler hedef gösterilmemelidir. Ülkemizin her zamankinden fazla karşılıklı anlayışa, sevgiye ve barışa ihtiyacı vardır.
Hakkari Dağlıca’da, Iğdır’da ülkemizin farklı noktalarında yaşanan hain terör olaylarında şehit olan askerlerimize, polislerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Terörün her türlüsünü nefretle kınıyor, lanetliyoruz.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Yurtta Barış Dünya’da Barış” sözünü temel alan, bir Türkiye ve Dünya için herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz.”