MİLASLI MİLLİ GÜREŞÇİ ATİNA’YA GİDİYOR…

29.09.2015


 MİLASLI MİLLİ GÜREŞÇİ ATİNA’YA GİDİYOR…

13-18 Ekim Tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina da yapılacak olan 35 yaş üstü Serbest  ve Grekoromen Güreşi  Dünya Şampiyonasında ülkemizi ve Milas’ı 76 kg’da temsil edecek olan  Milli güreşçimiz Erkan Uysal güreş turnuvasına katılmak için hazırlıklarını aralıksız sürdürüyor.
Gündüzleri Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğündeki görevinde çalışıp akşamları yaptığı antrenmanlarla güreşlere hazırlanan Milli Güreşçimiz Erkan Uysal Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret etti.
Güreşler ve hazırlıkları hakkında Başkan Tokat’a bilgi veren Uysal şunları söyledi ;
“Geçen yıl Sırbistan’ın Belgrad şehrinde yapılan Dünya şampiyonasından madalyayı kıl payı kaçırıp Dünya 5. olmuştum. Bu yıl daha fazla antrenman yapıp çalışma imkanım oldu. Belediye Başkanımız Muhammet Tokat ve Zabıta Müdürümüz Süleyman Karatoprak bana çok büyük destek veriyorlar.
Bu yarışmaya hazırlanmamda yanımda olan Başkanımıza, Zabıta Müdürümüze ve Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.İyi bir hazırlık dönemi geçirdim.Amacım Ülkemizi ve Milası en iyi şekilde temsil edip dünya şampiyonu olmak.Bana destek veren herkese teşekkür ediyorum”.dedi
Erkan Uysal’ın kendisini ziyaret etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti belirten Başkan Tokat, Milas Belediyesi olarak mevcut olanaklar dahilinde sporculara ve spor kulüplerine her zaman destek olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini söyleyerek  ,Sporcumuzdan Atina  güreşlerinde başarı haberlerini bekliyoruz.”dedi.
Güreşe Milas’ta Rahmetli Ahmet Kozak’ın teşviki ve desteği ile başlayan sporcumuz 1971 Milas Kırcağız doğumludur.
Uzun yıllar Milas Güreş İhtisas Spor Kulübünde güreşen Erkan Uysal, askerlik görevi sırasında Ordu Milli Takımımız adına ulusal güreşlere katıldı. Askerlik görevi sonrasında Fethiye ihtisas Spor Kulübünün formasını giyerek çeşitli resmi ve özel turnuva güreşlerine katıldı.
Yağlı güreşlere de katılan Erkan Uysal Milas Belediyesinde zabıta olarak görev yapmakta.