BAŞKAN TOKAT İTFAİYE HAFTASINI KUTLADI

02.10.2015


 Milas Belediye Başkanı Muhammet TOKAT, ülkemizde her yıl 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas İtfaiye Grup Amirliğini ziyaret etti.

Milas İtfaiye Amirliğinde görev yapan İtfaiye Amiri Yüksel Karaduman ile İtfaiyecilerin İtfaiye Haftası’nı kutlayan Başkan Tokat, her meslek grubunun kendine ait özel günleri olduğunu belirterek, "Bu özel günler mesleğin değerini daha da artırıyor. İtfaiye, belediyemizin en önemli bölümlerinden bir tanesidir. Hiç kimsenin başına gelmesini istemediğimiz hadiselerin hemen akabinde olay yerinde olan arkadaşlarımız itfaiye erlerimizdir. Sel, deprem, yangın ve trafik kazaları gibi olaylara anında müdahale eden arkadaşlarımızdır. İtfaiye Teşkilatımız görevini yerine getirirken her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışıyor. İtfaiye ekiplerimiz yaz, kış ve bayram demeden hem yangın hem kurtarma faaliyetlerini özveriyle yürütüyor. Bu duygu ve düşüncelerle; itfaiyecilerimizin kazasız ve belasız bir şekilde görevlerini yerine getirmelerini temenni ederken, yangınsız ve afetsiz günler diliyor, tüm itfaiye personelinin İtfaiye Haftası’nı kutluyorum" diye konuştu.
Başkan Tokat’ın  Milas İtfaiye Amirliğine gerçekleştirdiği ziyarete Meclis üyeleri Şakir Özdemir ve Murat Yazar da eşlik etti.