GÜREŞLER NEFES KESTİ

04.10.2015


 Milas Belediyesi ile Ören Gençlik ve Spor Derneği ,Ören Mahalle Muhtarlığı tarafından organize edilen “Boğa Güreşi”nin ikincisi Pazar günü yapıldı.

 
 Yaklaşık olarak 160 Boğa’nın katıldığı güreşler çekişmeli geçti. Ören Mahallesi’ndeki stadyumun yanında boğa güreşine uygun hale getirilen alanda yapılan güreşleri izlemeye gelenler bir birinden çekişmeli güreşleri heyecanla izlediler.
 
Güreşleri Milas Kaymakamı Fuat Gürel,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,CHP Muğla Milletvekilleri Ömer Süha Aldan,Nurettin Demir,Akın Üstündağ,Milletvekili adayları Burak Erbay,Süleyman Girgin, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban,CHP İlçe Başkanı Suat Özcan,Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat,Faik Karagöz,Meclis üyeleri,MHP İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı ve kalabalık vatandaş topluluğu izledi.
 
Duaların okumasının ardından yapılan saygı duruşu ve hep birlikte söylenen İstiklal marşından sonra başlayan yarışlarda boğalar birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.
Milas Belediyesi Kupasını kazanan Karayel boğası sahibine kupasını takdim ettikten sonra bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Tokat;
 
“Bugün Örende tarihi bir gün yaşanıyor.Tertip komitemiz başta olmak üzere emeği geçenlere ve bizi destekleyen sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.
Buraya gelerek bizleri onurlandıran siz hemşehrilerime,Muğla Milletvekillerimize,Milletvekili adaylarımıza,İl ve İlçe Başkanlarıma teşekkür ediyorum.
Hem geleneklerimizin yaşatılması hem de bir arada olmanın ve aynı heyecanları yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.Önümüzdeki yıllardada daha büyük organizasyonlar ile bu etkinliklerimiz devam edecek.Milaslı hemşehrilerimiz,Ören halkımız bu organizasyonlara layık.Her şey sizler için her şey Ören için”dedi.
 
Baş ,Başaltı,Büyük orta,Küçük orta,Büyük ayak,küçük ayak,Deste ve Tozkoparan olmak üzere 8 kategoride verilen ödüllerin yanı sıra Kaymakamlık,Belediye Başkanlığı  ve de Muhtarlık kupası  gibi 11 ayrı özel ödülde boğa güreşinde  sahiplerini buldu.
Verilen ödüllerin miktarı ise şu şekilde ;
Baş : 6.000-TL
Baş altı : 2.500-TL
Büyük orta : 2.000-TL
Küçük orta : 1.500-TL
Büyük ayak : 1.200-TL
Küçük ayak :   900-TL
Deste :  700-TL
Tozkoparan :   600-TL