BAFA ATATÜRK PARKI HİZMETE AÇILDI

09.10.2015


 BAFA  ATATÜRK PARKI HİZMETE AÇILDI

Milas Belediyesi yeşil alan çalışmaları kapsamında Bafa Mahallesi’nde Belediye Hizmet binası arkasında başlattığı Park çalışmalarını tamamlandı.
2270m2 alan üzerinde yapılan park’ta, Yenilenen kafeterya binasının yanı sıra 1300 m2 çim,810 m2 oturma ve dinlenme alanı,160m2 çocuk oyun alanı,15 adet oturma bankı, su havuzu ,82m2 demir korkuluk,40 adet değişik ağaç türü dikimi yapılan alanda otomatik aydınlatma ve sulama sistemi de bulunuyor.
Yapılan parkın açılış törenine CHP Muğla Milletvekili Akın Üstündağ,CHP İlçe Başkanı Suat Özcan,Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz,Milas Belediyesi Meclis Üyeleri ve Bafa halkı katıldı.
Kurdele kesim töreni öncesi konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;
“Değerli Bafa halkımız bugün belediyemizin eski beldelerimizde ve köylerimizde uzun zamandan beri yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde gerçekleştirmiş olduğu hizmetlerin bir tanesini sizlerle beraber açmanın mutluluğu içerisindeyiz.
Milas çok büyük bir ilçe. 132 mahallesi olan bir Belediye.Kaynaklar verimli ve akılcı kullanılırsa yapamayacağımız altından kalkamayacağımız hiçbir güçlük yoktur.Bizlerin görevi halka hizmet etmek,ihtiyaçları belirlemek ve bu ihtiyaçları yerine getirip halkımızın hizmetine sunmaktır.
Bafa için neler yapabiliriz ne gibi hizmetler üretebiliriz  diye yaptığımız toplantılarda bana Bafa yı seviyor musun yada ne kadar çok seviyorsun diye sormuşlardı.Bu gün açılışını yaptığımız bu park burayı ne kadar çok sevdiğimizin göstergesi olması adını bir çok şeyin başlangıcıdır.
Bafa’ya hizmetlerimiz devam ediyor. Bu anlamda yapmayı planladığımız yeni Pazar yeri projemiz bafa’mıza daha da güzellikler katacaktır.Pazar yerimizin hemen sonrasında  Bafa’nın en işlek caddesi olan bu caddemizi de Milas’ta yapmış olduğumuz caddeler gibi modernize edeceğiz.
Bir yerel yöneticinin yapmış olduğu hizmetin önce kendi içine sinmesi gerekli.Bizlerde içimize sinerek sizlere en iyisini ve sizlere layık olanı yapmaya çalışıyoruz. Açılışını yaptığımız Atatürk parkımızın yapımında emeği olan Park ve bahçeler Müdürlüğümüz ve personeline bizlere her konuda destek olan siz değerli bafa halkına teşekkür ediyorum.Parkımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Konuşmasının ardından Bafa mahalle Muhtarı Ahmet Özkaya Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a teşekkür ederek Çiçek takdim etti
Kurdele kesimi sonrası parkı gezen başkan Tokat’a Bafa’lı bayanların ilgisi büyük oldu.Yeni park için kendisine teşekkür eden bafa halkıyla da yakından ilgilenen Başkan Tokat aktarılan sorunları da dinledi.
Açılışa katılanlara Kokteyl ikramında bulunuldu.
Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ; ATATÜRK parkının hayırlı olmasını dileyerek,20 Ekimde de Güllük mahallesi CUMHURİYET PARKI’nın açılışının yapılacağını söyledi.