Üzgünüz,Öfkeliyiz,Yastayız,İsyandayız..

12.10.2015


 Cumartesi günü Ankara da yaşanan patlamada hayatlarını kaybeden ve yaralanan vatandaşlar için Milas Belediye binası önünde saygı duruşu yapıldı.

Saygı duruşuna Milas Belediyesinde çalışan KESK ve TÜM BEL SEN sendikaları bağlı personel katıldı.
Saygı duruşundan sonra bir basın açıklaması yapan TÜM-BEL-SEN Muğla şube Başkanı Gürkan Dere;
“10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da  Emek Barış ve Demokrasi mitingi için,işçiler,kamu çalışanları,işsizlerin,yoksulların,mağdurların sesini duyurmak için, Savaşa inat Barış hemen demek için toplanmıştık.Türkülerimizle,halaylarımızla,pankartlarımızla,sloganlarımızla ve coşkuyla miting alanına yürüyüşümüz başlarken patlattılar bombaları.Şu ana kadar 98 kardeşimiz hayatını kaybetti ,yüzlerce kardeşimiz yaralandı.
Bu yüzden Üzgünüz,Öfkeliyiz,Yastayız,İsyandayız. Hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet acılı ailelerine sabır,yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.
Dere; ayrıca Sendika olarak 2 gün iş bırakma kararı aldıklarını ancak herkesin işyerini terk etmeden bu greve katılmalarını istedi.
TÜM BEL SEN Muğla Şube Başkanı Gürkan Dere’in açıklamasının ardından bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;
“Ankara’da toplanan vatandaşlarımız ülkenin yanan yangınına,kanayan yarasına şiddet ve silaha baş vurmadan,demokratik yöntemlerle nasıl çözüm bulunabileceği arayışı içerisindeydiler.Ancak ülkemiz ne yazık ki orta doğunun ve terör örgütlerinin sirk alanına döndü.Terör ne şekilde ve nereden gelirse gelsin , terör alçaklıktır,haindir,kalleştir,vahşidir.
Acı çok büyük ve derin ,ama mutlaka demokrasi kazanacak,insan hakları kazanacak,çağdaşlık kazanacak.Sendikalarımızın,meslek kuruluşlarımızın ve Konfederasyonlarımızın almış oldukları bu grev kararını destekliyor başarıya ulaşmasını diliyorum”dedi.