CUMHURİYET KUPASI SATRANÇ TURNUVASI

12.10.2015


 Muğla Büyük Şehir Turizm Gençlik ve Spor Dairesi, Satranç İl Temsilciliği ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü organizasyonunda 10-11 Ekim 2015 tarihinde ilçemiz Milas’ta Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası Müsabakaları tamamlandı.

Turnuvanın başlamasından önce salona gelen Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz turnuvaya katılan yarışmacılara başarı dilediler.
4 kategoride yapılan  Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasın da , 2003 ve önce doğumlu sporcular açık,2004-2005 doğumlu sporcular yıldız,2006-2007 doğumlu sporcular küçük ve 2008-2009 doğumlu sporcular ise minikler kategorisinde yarıştılar. Baş Hakemliğini Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar’ın, hakemliklerini Erkan Derinyol, Ali Ülgün, Cumhur Önal ve Oktay Çelik’in yaptıkları Cumhuriyet Satranç Turnuvasına 100’e yakın satranç sporcusu katıldı.
10 Ekim Cumartesi günü Saat 10.00 da ilk 3 tur müsabakaları ile başlayan  Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvası 11 Ekim Pazar günü son üç tur maçları ile sona erdi.
Pazar günü turnuva maçları sonrasında turnuvanın her kategorisinde ilk beşe giren sporculara madalya ve kupa verildi. Muğla Büyük Şehir Spor ve Turizm Daire Başkanı Ali İnan, Milas Belediye Başkan Vekili Zeynep Mat, Milas Belediyesi Zabıta Amiri Süleyman Karatoprak ve Muğla Satranç Temsilcisi yardımcısı ve Menteşe ilçesi Satranç Temsilcisi Satranç Antrenörü Kutsoy Gökçe 4 kategoride ilk beşe giren sporculara madalyalarını verdiler.
Milas Cumhuriyet Satranç Turnuvası ödül töreninde yaptığı konuşmada Milas’ta Satranç sporunun son yıllarda yaygınlaştığını ve sevildiğini söyleyen Muğla Büyük Şehir Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Ali İnan turnuvanın organizasyonunda görev alan hakemleri sporcuları ve ailelerini kutlayarak teşekkür etti. Turnuvanın ilk beş derecesinde yer alan sporcuların Muğla Menteş İlçesinde Ekim ayı sonunda yapılacak olan Satranç Turnuvasında yarışacaklarını belirten Ali İnan tüm sporcuları katılımlarından dolayı kutladı.
Milas Belediye Başkan Vekili Zeynep Mat ödül töreninde yaptığı konuşmada turnuvaya katılan tüm sporcuları aile bireylerini ve görev alan hakemleri kutlayarak Milas’ta Satranç sporu etkinliklerinin yıl boyu devam edeceğini belirtti.
Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar ise konuşmasında Milas’ın Satranç sporunda son yıllarda başarı grafiğinin yükseldiğini ve yapılan Satranç turnuvalarına sporcu katılımlarının beklenen seviyelerden daha fazla olduğunu belirterek Milas Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasında yarışan tüm sporculara teşekkür etti.
Satranç Turnuvasında kategorilerinde ilk beşe giren sporcuların Muğla’da yarışacağını söyleyen Milas Satranç Temsilcisi Elif Vildan Altunbozar Muğla yarışlarında Milas satranç sporcularına başarı dileklerini iletti.
 
Milas Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasında kategorilerinde ilk üçe giren sporcular 24-25 Ekim tarihlerinde Menteşe’de yapılacak olan Satranç Turnuvası final karşılaşmalarında yarışma hakkını kazandılar.
Milas Cumhuriyet Kupası Satranç Turnuvasında ilk 5’e giren yarışmacılar şu isimlerden oluştu.
 
AÇIK KATEGORİSİNDE ;
EREN ERDAL  BAYAR,  METE ZORLU,MEHMET BİLGE,NURİ KAYA,MERVE ERDOĞAN
 
KÜÇÜKLER KATEGORİSİNDE:
TOPRAK CAN MUTLUKAN,ARDA KIROVA,HASAN ÇINAR,ARDA ERDOĞAN,AHMET SİNA DEMİRCİ
 
MİNİKLER KATEGORİSİNDE :
YAĞIZ ALP BALIKÇI,MURAT ILBIRA,YAĞIZ ACAR,İHSAN FURKAN YALAVAÇ,ÇINAR ALTUNAY
YILDIZLAR KATEGORİSİNDE :
 
EGEMEN UYAR,BİROL MERT ÖNER,YİĞİT KALAYCI,MEHMET BARAK,BARIŞ ERTUĞRUL