Çocuk Parklarına Çirkin Saldırı

13.10.2015


Milas  Belediyesi tarafından kısa bir süre önce İlçenin 2 ayrı mahallesinde yaptırılan çocuk parkları  kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından tahrip edildi.
 
İlçenin Gümüşlük   mahallesi çaltılık mevkii ve  Burgaz  mahallesi 1. Hıdırlık sokak’ta  bulunan çocuk parklarını tahrip eden kişi veya kişiler park içinde bulunan çocuk oyun alanları ve büfeleri  kırdılar. Park içinde bulunan büfelerin camlarını kıran, salıncakları yakan kişi veya kişiler parkta bulunan kaydırakları da kırarak kullanılmaz hale getirdiler. Kişi veya kişiler tarafından gerçekleşen saldırılar sonucu, büyük hasar gören parklar  Milas Belediyesi tarafından tekrar onarılacak. 
 
Mat; ´ Bilinçli olarak yapılmış bir saldırıdır 
Çocuk parklarında yapılan tahribatı yerinde inceleyen Belediye Başkan Yardımcısı  Zeynep Mat, yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı. Mat ; “ Çok kısıtlı imkanlarla bütçemizi zorlayarak  yaptığımız çocuk parkının ikisinde kendini bilmez bazı kişi veya kişiler tarafından ciddi bir şekilde saldırı yapılmıştır. Yapılan saldırı da açıkça görülüyor ki yaptığımız hizmetler bazı çevreler tarafından rahatsızlık uyandırıyor. Bu saldırı bilinçli olarak yapılmış bir saldırıdır. Yapılan saldırı ilçe halkına ve çocuklarına yapılmıştır. Bu saldırıyı tasvip etmek mümkün değildir.” 
´ Parklar tekrar onarılacak ´
Son olarak, tahrip edilen parkların tekrardan onarılacağını söyleyen Mat  “ Tahrip edilen parklarımızı tekrar onarıp çocukların hizmetine sunacağız. Çocukların içinde yaşamaktan zevk alacakları yaşam alanları sunma konusunda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek. Buradan tüm duyarlı vatandaşlarımıza çağrımızdır, lütfen bu parklara sahip çıkın bu parklar geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın alanlarıdır. Bu saldırıları yapanlar üretmiş olduğumuz hizmetten rahatsızlık duyuyorlar. Ama onlara çağrımızdır siz ne kadar tahrip ederseniz edin, bizde o kadar onarıp tekrardan hizmete sunacağız “ diye konuştu.