MİLAS'IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

13.10.2015


  Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte  harekete geçen Milas Belediyesi, ilçeyi şantiyeye çevirdi.

Milas’ta alt ve üstyapıda hummalı bir çalışma devam ediyor. Kanalizasyon,yağmur suyu şebeke hatları, Yol beton kaplama işleri,Yol açma ve düzenleme,İstinat duvarı,perde beton, beton ve granit parke döşemesi, kaldırım işleri,sıcak asfalt kaplama ve yol tamiri gibi birçok çalışma bir arada yürütülüyor.
Çalışmalar kapsamında  birçok Mahalle ve cadde üzerinde Kanalizasyon ve yağmur suyu toplama rögar ve bağlantı işlerini tamamlayan Milas Belediyesi ekipleri,tamamlanan bu alanlara Beton kaplama ve parke döşeme işlerini de yapıyorlar.
Kent merkezinin birçok bölgesinde devam eden çalışmalar kapsamında  Cumhuriyet,İsmetpaşa,Sodra kent,Hayıtlı,Hamdi Mergen,Emek ve Gümüşlük mahallerinde bozulan yollar beton ve granit parke döşemesi yapılarak modern hale getiriliyor.
 İlçede ayrıca yol düzenleme,yol hazırlık,yol açma ve yol altyapı çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Çaltılık mevkii olarak bilinen Çöp döküm alanı ve Deve güreşi sahasına giden dar yollar genişletilerek istinat duvarları örüldü.
Altyapı çalışmaları neticesinde ilçede bozulan tüm ana ve ara yollarında sıcak asfalt kaplama ,sati kaplama ve soğuk asfalt döküm işleri de hızla devam ediyor.
Milas Belediyesi  ekipleri Mahalleleri de unutmuyor.
Büyükşehir yasası gereği Köy statüsünü kaybederek Milas Belediyesi  sorumluluk alanına giren bir çok mahalle de hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Şimdiye kadar birçok mahallenin  okullarında boya ve bakım işlerinin yanı sıra yeni park ve oyun alanları yaratan ekipler bozulan ulaşım yollarını da düzelterek asfalt kaplamasını yapıyor.
Milas Belediye Başkanı  Muhammet TOKAT, Çalışmaların  ilçe genelinde aralıksız bir şekilde devam ettiğini ifade etti. BaşkanTokat, şunları kaydetti: “ Alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile başlattığımız üst yapı çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.Büyükşehir yasası ile gelirlerimizin çoğunu kaybetmemize rağmen çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Yaptığımız bu çalışmalar ile Milas’ın Çehresini değiştireceğiz.Müştakbey,Hamdi Mergen ,Zafer caddesi ve Çamlı sokak gibi birçok mahlle ve caddelerimizde   yaptığımız parke döşeme ve kaldırım çalışmalarımız  ile bu bölgelerimizi kentimize yakışır şekilde modern bir görünüme kavuşturduk.Kentin bozulan ana ve ara yollarında sıcak asfalt kaplama çalışmalarımız devam ediyor.Bu çalışmaların yanı sıra birçok Köy/mahallemize de hizmet götürmeye devam ediyoruz.
Çalışmalarımız kapsamında şimdiye kadar 70,000m2 Kilit parke yol döşemesi,75.000 m2 İdare malı kilit parke döşemesi,64.000 ton Roadmiks asfalt kaplama,40.000m2 Sati asfalt yol kaplaması yaptık.Yıl sonuna kadar  tüm yollarında ve caddelerdeki çalışmalarımızı tamamlamalıyı planlıyoruz.”dedi