ALEVİ VATANDAŞLAR İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

20.10.2015


 Milas Belediyesi , Alevi vatandaşları iftar yemeğinde bir araya getirdi.

Koru mahallesinde düzenlenen ‘Yası Mateminizi,Tuttuğunuz Oruçları Allah kabul etsin” başlığı altında buluşan Alevi vatandaşlar hep birlikte iftar yemeği  yedi.
İftar yemeğine Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Belediye Başkan yardımcıları Faik Karagöz,Zeynep Mat,CHP İlçe Başkanı Suat Özcan,Belediye Meclis Üyeleri, Şoförler Odası ve Esnaf Kefalet Odası Başkanı Nurol Paskal  ve çok sayıda Korulu vatandaş katıldı.
Alevi dedesi Aliekber Hocanın okuduğu dualar eşliğinde yenilen İftar sonrası konuşan Nurol Paskal “Böyle bir gecede sizlerle beraber olmak güzel.Bu yemeği organize eden başta Belediye başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum”dedi.
 Daha sonra söz alan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; Sizlerle burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum.ülkemiz zor bir dönemden geçiyor.Bu zor dönemde birbirimize sahip çıkmamız,doğruluğu ,dürüstlüğü,hakkaniyeti birlikte savunmamız çok önemli.Sadece bu muharrem ayında değil,bundan sonrada sizlerle birlikte olmaya devam edeceğiz.Sizlerin Muharrem ayını kutluyor,tuttuğunuz oruçların kabul olmasını diliyorum” dedi.
İftar programı edilen şükür duasının ardından sona erdi. İftar yemeğinin ikincisi bu gün Güllük Mahallesinde devam edecek.