MİLASLI MİLLİ GÜREŞÇİ ATİNA’DAN DÖRDÜNCÜLÜK İLE DÖNDÜ

22.10.2015


 Milas Belediyesi’nde zabıta memurluğu yapan Milas Belediyespor Güreşçisi Erkan Uysal, bu yıl Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonasında 4’üncü oldu. FİLA’nın faaliyet programında yer alan ve 13-18 Ekim tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina yapılan 35 yaş üstü kategorisinde yarışan Milli güreşçi Erkan Uysal, 76 kg serbest stilde güreşerek kıl payı bronz madalyayı kaçırdı. Bu yıl yaklaşık 60 ülkenin katıldığı dünya şampiyonasında 4’üncülük elde eden Uysal, Milas’ın, Muğla’nın ve Türkiye’nin gururu oldu.

Dünya şampiyonasında 6 maç oynayan Uysal, maçları üstün bir şekilde oynayarak tüm rakiplerini tuş etti. Son maçında Ermeni rakibine yenilen Uysal, birinciliğe veda etti. Ardından üçüncülük için birçok rövanş maçı alan Güreşçi Uysal, İranlı rakibi karşısında kıl payı bronz madalyayı kaçırarak şampiyonada 4’üncülüğü elde etti. 
Uysal, şampiyonalar sırasında dağıttığı Cd ve broşürlerle de dünyada Muğla’nın ve Milas’ın da tanıtımını üstlendi.
Güreşçi Erkan Uysal, Türkiye’ye döndükten sonra önümüzdeki aylarda yapılacak olan şampiyonaya daha sıkı hazırlanacağını belirterek; “FİLA’nın faaliyet programında yer alan ve 35 yaş üstü kategorisinde 76 kg serbest stilde güreştim. Atina’da yaklaşık 60 ülkenin katıldığı dünya şampiyonasında şans eseri bronz madalyayı kaçırarak, 4’üncü oldum. Bu büyük bir başarıdır. Yüzlerce sporcunun arasından sıyrılarak bu dereceyi elde ettim. Hem Milas Belediye Başkanı Güreşçisi olarak güreştim, Milas’ımızı hem Muğla’mızı hem de ülkemizi dünya arenasında temsil ettim. Maçlarımın çoğunu üstün bir şekilde kazandım. Şimdi 8 ay sonra Finlandiya ve Polonya’da dünya güreş şampiyonaları yapılacak. Bu şampiyonalara biriktirdiğim tecrübelerle daha sıkı hazırlanacağım. Gelecek şampiyonalarda daha çok başarılı olacağıma inanıyorum. Bana çok büyük desteği olan başta Milas Belediyesi Başkanı Muhammet Tokat’a, arkadaşlarıma, aileme, tüm sevenlerime ve Milaslı hemşerilerime çok teşekkür ediyorum” dedi.