MUHAERREM AYININ SON YEMEĞİ KIYIKIŞLACIK MAHALLESİNDEYDİ

23.10.2015


 MUHAERREM AYININ SON YEMEĞİ KIYIKIŞLACIK MAHALLESİNDEYDİ

Milas Belediyesince muharrem ayı nedeniyle verilen yemeklerin sonuncusu Kıyıkışlacık mahallesinde gerçekleşti.
Koru mahallesinde başlayıp sırasıyla Güllük,Yusufça,Pınarcık mahallerinde düzenlenen iftar yemekleri Kıyıkışlacık’ta son buldu. 
Yenilen son yemeğin müjdesi Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından verilen Milas’a Cem evi idi.
Kıyıkışlacık’ta yapılan oruç açma yemeğine katılımda fazlaydı.Oruç açma yemeğine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat,Chp İl Başkanı Mürsel Alban,Chp İlçe Başkanı Suat Özcan,Belediye Başkan Yardımcıları,Meclis Üyeleri,Şoförler Odası Başkanı Nurol Paskal ve Kıyıkışlacık mahallesinde ikamet ede vatandaşlar katıldılar.
Dualar eşliğinde açılan orucun ardından bu yıl ilk defa böyle bir organizasyon yapılmasının anısına,yemeği düzenleyenlere plaket verildi.
Katkılarından dolayı palketleri ; Chp Milas İlçe Başkanı Suat Özcan’a  Milas Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Kılbey , Chp İl Başkanı Mürsel Alban’a Şoförler Odası Başkanı Nurol Paskal,Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’a Kıyıkışlacık Mahalle Muhtarı İsa Yılmaz,Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e Didim Cem evi Dedesi tarafından verildi.
Plaket töreninin ardından sırasıyla konuşma yapan Mürsel Alban ,Muhammet Tokat ve Osman Gürün şunları söyledi
Chp İl Başkanı Mürsel Alban ;
“Bugün sizlerle burada bir araya geldik.Hepinizin yası matemi ve orucu kabul olsun.Yıllardır bu canlar kendi imkanlarıyla oruçlarını tutar matemlerini yad ederlerdi. Bu inancı bizlere hatırlatan Milas Belediye  Başkanımız Muhammet Tokat’a,her zaman bizlerin yanında olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e teşekkür ediyorum.Hayatımda birçok plaket aldım ama bu plaket kadar anlamlısını ilk defa alıyorum.Ben ölsem de bu plaketi çocuklarım ve torunlarım miras bırakacağım.Hepinizin oruçları kabul olsun.”
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;
“Değerli canlar mateminizi yasınızı ve orucunuzu Allah kabul etsin.Bu yemeği düzenlememizde katkısı olan sayın Şoförler odası başkanım Nural Paskala teşekkür ediyorum.Kendisine çok şey danıştık çok yardım aldık.Ayrıca belediye personelime teşekkür ediyorum onlar bu işe gönüllerini koydular.
Bu yemek birlik beraberlik içerisinde olmamız gereken bir döneme denk geldiği için mutluyum.Bu dönemde birbirimize sahip çıkıp birbirimize sarılmamız Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli.Önümüzdeki yıllarda bu organizasyonumuz daha kapsamlı şekilde devam edecek.
Uzun zamandır bu yana sizlerin hak ettiği cem evini Milas’a kazandırmaya çalışıyoruz.Bu yönde imarla ilgili tüm çalışmalarımızı tamamladık.Şu anda bir proje üzerinde çalışıyoruz.Arsamız hazır.Sizlerle beraber en kısa zamanda Milas cem evine kavuşacak.Sizleri çok önemsiyorum.Bende kendimi sizlere çok yakın buluyorum.Sizlerin hayata bakışınızı sizlerin doğruluğunu,dürüstlüğünüzü ve birlikteliğinizi gıptayla izlemişimdir ve topluma da bunun örnek olmasının gerektiğini düşünüyorum.Hepinize katılımınız için teşekkür ediyorum.”
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün
“Orucunuz mateminiz canların bir araya gelişi kutlu olsun.Biz sizlerle birlikte hepimizin ortak değeri olan acımızı hatırlıyor ve yaşıyoruz.Türkiye’de sizlerin daha çok hissettiği acılar yaşanıyor.Bundan çıkmanın tek yolu herkesin düşüncesine inancına saygı göstermek birbirimizi anlamak ve insan olarak kucaklaşmaktır.
Alevi inanışı ve değerler hepimizin kabul ettiği ve inandığı değerlerdir.Umuyorum ki önümüzdeki günlerde yan yana can cana ve birbirimizi anlamaya çalışarak sevgi içerisinde yolumuza devam ederiz.
Bu gece dedemizin elinden aldığım bu plaket benim için çok önemli ,inşallah bundan sonrada bu tür birlikteliklerimiz devam edecek.Ben Muhammet Tokat Başkanıma teşekkür ediyorum.Bizleri canlarla bir araya getirdi.Bizim buna ihtiyacımız vardı ve tamda zamanıydı.Nice böyle güzel günlerde birlikte olmayı diliyorum.”