Milas Kent Konseyi Kadın Meclisi Yürütme Kurulu Başkan Tokat’ı ziyaret etti.

16.11.2015


 Geçtiğimiz günlerde kendi aralarında yaptıkları seçim ile Pembe Sarı’yı başkanlığa getirip çalışmalarına  başlayan Kent Konseyi Kadın meclisi, Başkan Tokat’a ziyarette bulundu.

 Pembe Sarı ,Sevgi Barın,Berna Sevinç,Filiz Acar ve Ece Gülen isimlerinden oluşan Kadın Meclisi Yürütme Kurulu üyeleri Başkan Tokat’a çalışmaları hakkında bilgi aktardılar.
Kadın Meclisi Başkanı Pembe Sarı ; Kurumlar arasında ilişki içerisinde olup Milas için güzel projeler üretmek istediklerini belirtti.
Ziyaret için kadın meclisine teşekkür eden Başkan Tokat; “ Kent Konseyi benim için çok önemli.Kent Konseyine karşı hassasiyetim var.Önceki dönemlerde Kent Konseyinin faaliyetleri durmuştu.2009 dan beri tekrar işlev kazandırdık.Şu anda en iyi çalışan Kent Konseyiyiz.Kent Konseyleri ve Meclisleri iyi çalıştıktan sonra topluma karşı güzel mesajlar verebilir.Milas için önemli iki konu var.Birincisi araçların park ihlalleri diğeri ise Hava kirliliği.Biz park ihlallerini cezai yöntemlerle de çözebiliriz ama ceza kesmek şu an için işe yaramaz. Biz bu olumsuzluğu Kent Konseyi aracılığı ile çözmek istiyoruz.Kent konseyleri toplumda bilinç yaratabilirler.Hava kirliliği konusunda da yine Kent Konseyimizle cevre bilinci oluşturmalıyız.Bu anlamda Kent Konseylerimiz çok iş düşüyor.Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Bizde üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırım”dedi.