BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

24.11.2015


 BAŞKAN TOKAT ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ KUTLADI

Milas  Belediye Başkanı Muhammet Tokat , öğretmenler günü dolaysısıyla okulları ziyaret ederek, öğretmenlerin gününü kutladı ve karanfil hediye etti.
 
Merkez İlkokulu  ve Sakarya İlkokulunu ziyaret eden Belediye Başkanı Tokat; "Fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, çocuklarımızın eğitim ve öğretimi için çaba harcayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" dedi.
Belediye Başkanı  Tokat  mezun olduğu Milas Lisesini de ziyaret etti. 
  Mezun olduğum okulumu bizzat ziyaret edip öğretmenlerimizin günlerini kutlamak istedim diyen Tokat ; “Milas Belediyesi olarak eğitim için üzerimize düşen görevi fazlasıyla yerine getirmeye çalışıyoruz.  Öğretmenlik çok farklı meslek.Hayata gözlerimizi ailelerimizden sonra öğretmenlerimizle açıyoruz. Eğitim çok önemli , bir terzi yada marangoz gibi olmadı deyip atamayız.Öğretmen mutlaka vazgeçmeden görevine ve mücadelesine devam etmek durumunda .Çünkü öğretmenlik bir meslek değil yaşam biçimidir.Öğretmenlerimize maddi yada manevi her türlü desteğin verilmesi taraftarıyım.Öğretmene verilen değer ölçüsünde ülkenin aydınlanması,ilerlemesi ve başarıya ulaşması söz konusu olacaktır.Ulu Önderimiz Atatürk’ünde dediği gibi gelecek nesiller sizlerin ellerinde yükselecektir.Sizlere çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Milas’ımızda  ve ülkemizde görev yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü bir kez daha kutluyorum" dedi.
İlk okul öğretmeni Mehmet Çerçi’yi de unutmayan Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; kendilerini bugüne getiren öğretmenlerini asla unutmadıklarını ifade etti ve öğretmeni Çerçi’ye Çiçek ve çikolata verdi.