Milas Belediyesi hizmetlerine mahallelerde de devam ediyor.

26.11.2015


 Milas Belediyesi hizmetlerine mahallelerde de  devam ediyor.

Merkez mahallerde başlattığı  üst yapı çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden Milas Belediyesi köy/mallelerini de  unutmuyor.
Büyükşehir Yasası gereği tüzel kişiliğini  kaybederek Milas Belediyesi sorumluluk alanına giren köylerde de hizmetler aralıksız sürdürülüyor. Bu kapsamda birçok köy/mahallesinde sati asfalt kaplama,parke döşemesi,park alanları,yol genişletme çalışması ve okulların bakım onarımları yapılıyor.
Yapılan çalışmaları incelemek ve yetkililerden bilgi almak amacıyla Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ,Başkan Yardımcıları Zeynep Mat,Faik Karagöz,Fen İşleri Müdürü Okan Koban,Plan Proje Müdürü Bekir Öner ve Meclis Üyesi Halil Kocabaşoğlu ile beraber  Çamköy, Çiftlikköy ve Ulaş mahallelerini gezdi.
Çiftlikköy mahallesi Damyanı,Sırca,ve Ekiz Kuyu mevkilerinde yürütülen 3 kilometrelik  yol genişletme,sati kaplama ve asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tokat çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.Başkan Tokat ve beraberindeki ekip buradan yine Çiftlikköy,Çamköy ve Ulaş mahallerinde yapımı tamamlanan asfalt kaplama yolarlıda incelediler.
İncir,Mezarlık yolu,Çamköy giriş yolu,Eczane mevki yolu ve Karayer mevkilerinde tamamlanan asfalt kaplama yollarını inceleyen  Başkan Tokat’a mahalle muhtarları ve mahalle sakinleri  çalışmalar için teşekkür ettiler.
Başkan Tokat  inceleme gezisi sırasında yaptığı açıklamada ;
“Altyapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra başlattığımız üst yapı çalışmaları kapsamında merkez mahallerimize şimdiye kadar 70.000 m2 kilit parke,75.000 m2 idare malı kilit parke, 64.000 ton roadmiks ve 40.000 m2 sati asfalt kaplaması yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. şimdiye kadar yaptığımız Parke,Beton,Asfalt kaplamsı toplamı 450.000 m2 .
Çalışmalarımız sadece merkez mahallelerimizle sınırlı değil.132 mahallemize aynı anda hizmet götürüyoruz.Büyükşehir yasasından sonra sorumluluk alanımıza giren tüm mahallelerimizde çalışmalarımız sürüyor.Mahalle Muhtarlarımızın isteği doğrultusunda mahallelerimizdeki eksikleri gidermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Çamköy,Çiltlikköy ve Ulaş mahallerimizde başlattığımız yol genişletme,asfalt ve parke taşı kaplama çalışmalarımızı yerinde inceledik..  Diğer mahallerimizde sürdürülen çalışmaları da Teknik ekibimizle beraber inceleyeceğiz. 
Şimdiye kadar Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce ;
Bozbük mahallemize 2250m,Kazıklı mahallemize 2300m, Kıyıkışlacık mahallemize 1500m,Beçin mahallemize 1500m, Ören mahallemize 2400m ,Çamovalı mahallemize 2600m, Çamköy mahallemize 3500m, Ulaş mahallemize 700m Milas’ta Çöp döküm sahası,Arıtma yolu ve Kemerler yollarına 5500m sati kaplama asfalt dökümü yapıldı.İmkanlarımız ve şartlarımızın el verdiği sürece çalışmalarımız devam edecek”dedi.