Ahmet amcaya yardım elini Milas Belediyesi uzattı.

30.11.2015


 Ahmet amcaya yardım elini Milas Belediyesi  uzattı.

İlçemiz Gümüşlük Mahallesi Sümbül Sokak adresinde ikamet eden Ahmet Özgen’in evinde 25.11.2015 Çarşamba günü yangın çıkmıştı.Çıkan yangında evi tamamen yanan Ahmet Özgen’e yardım elini Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat uzattı.
Milas Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne talimat veren Başkan Tokat Özgen’in evinde inceleme yaptırttı.İncelemenin ardından Ahmet amcanın akrabaları ile irtibata geçen Sosyal Yardım İşleri ekipleri ,akrabaları tarafından tutulan ve 2 aylık geçici süre ile barınmasını sağlayacak olan Gümüşlük Mahallesi Sarıbenli caddesindeki evine çeşitli yardımlarda bulundu.
Sosyal İşler Müdürlüğünce yürütülmekte olan elden ele projesi kapsamında  Ahmet Özgen’e Yatak,çekyat,yemek masası,sandalye,halı,yolluk,televizyon,set üstü ocak,sehpa gibi ev eşyaları ve yakacak yardımının yanı sıra Elden ele mağazasından da kıyafet yardımı yapıldı. 
Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğünce Ahmet Özgen’in yangında zara gören evinde temizlik çalışmaları başlatıldı.Temizlik aşamasından sonra yangında zarar gören ev Milas Belediyesince yeniden yapılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat;
“Ahmet amcamızın durumu hepimizi çok üzdü.Yaklaşan kış aylarında dışarıda kalmasına gönlümüz razı olamazdı.Milas Belediyesi olarak yürütmekte olduğumuz Elden Ele projesi kapsamında Ahmet amcamızın evini tekrardan döşedik ve kendisine yakacak ve giyim yardımı da yaptık.Yangında zara gören evini tekrardan yapmak içinde gerekli çalışmaları başlattık.Gerekli resmi prosedürler giderildiğinde evin yapımına başlayacağız”dedi.