Milas Belediyespor:3 Isparta Eğridir Elmaspor:2

30.11.2015


 Milas Belediyespor:3 Isparta Eğridir Elmaspor:2

Muğla ve Milas’ı Türkiye Büyük Erkekler Voleybol Üçüncü Liginde temsil eden Milas Belediyespor Voleybol Takımı şampiyonluk yolunda bir engeli daha aştı.
Osman Çakıray ve Eşref Mete tarafından çalıştırılan Milas Bld.Spor Büyük Erkekler Voleybol Takımı 29 Kasım Pazar günü Milas Spor Salonunda muhteşem taraftar desteği ile güçlü rakibi Isparta Eğridir Elmaspor’u 3-2 yenerek haftayı 2 puanla kapattı. Müsabakanın ilk iki setini kaybeden ilçemiz takımı Milas Bld.Spor maçın kalan setlerindeki üstün performansı ve taraftarlarının büyük desteği ile karşılaşmadan 3-2 lik galibiyetle ayrıldı.
Karşılaşmanın ilk setinde ilk teknik molaya Isparta 8-7 önde girdi. İkinci teknik molada yine Isparta 16-14 öndeydi. İlk sette kaçan servis atışları karşılanamayan servisler kaybedilen bloklar sonrasında rakibimize verdiğimiz sayılarla 19-16 geriye düştük. Toparlanan ilçemiz takımı üst üste satılar alarak dengeyi kurdu ancak konuk takım ilk seti 25-22 alarak skoru 1-0 yaptı.
İlk sette takım kaptanı Sefa Koşar inanılmaz kurtarışlarla takımına moral verdi ancak tüm çabalar ilk setin alınmasına yeterli olmadı.
Karşılaşmanın ikinci setinde konuk takım iyi oyunu ile puan topladı. Bu sette her iki teknik molaya Isparta önde girdi. Taraftarların tribün desteği ile oyunda dengeyi kurmak isteyen temsilcimiz konuk takımın aldığı saylara engel olamadı ve ikinci setten 25-19 galip ayrılan Isparta takımı oldu.
2-0 geriye düşen ilçemiz temsilcisi karşılaşmanın üçüncü setinde ilk iki sete göre daha başarılı bir oyun ortaya koyan temsilcimiz taraftar desteği ile başarılı bir performans sergiledi ve Sefa’nın smaç servisleri, hücumda etkili smaçlar, iyi savunma ve kaçmayan iyi servisler sonrasında seti 25-19 alan temsilcimiz skoru 2-1’e taşıdı.
Maçın dördüncü setinde başarılı oyununu tekrarlayan Milas Belediyespor takımda yer alan tüm sporcuların yürekli oyunları ve cesur mücadeleleri sonrasında sette durum bir ara 24-24’e geldi. Yenilgiye bir adım kala yapılan ataklar ve tribünlerden gelen büyük destek sonrasında takımımız seti 26-24 alarak müsabakada skoru 2-2 ile dengeledi.
Taybrek Seti…
Karşılaşmanın beşinci ve son setinde her iki takımın maçı kazanma adına mücadelesine tanık olduk. 10-7 öne geçen takımımız bir bocalama devresi geçirdi. Konuk takımın peş peşe aldığı sayılara mani olamadı. Taybrek setinde bir ara skor 14-14’le eşitlendi. İşte tam bu anda devreye Milaslı taraftarlar geldi. Salonun kalabalık atmosferi ile coşan ilçemiz temsilcisi taraftarlarının büyük desteği ile seti 19- 17 ve maçı da 3-2 kazanarak şampiyonluk yolunda büyük bir engeli daha aştı.
Başkan Tokat’ Kutladı…
Karşılaşmanın bitimi ile galibiyet sevincini taraftarları ile paylaşan Milas Belediyespor sporcularına bir destek te maçın Taybrek setini tribünden izleyen kulüp Başkanı Muhammet Tokat’tan geldi. Sahaya inen Tokat sporcularını tek tek kutlayarak kazanılan galibiyetten duyduğu mutluluğu sporcuları ile paylaştı.
 6 Galibiyet 1 Mağlubiyetle Zirveye Çıktılar…
Türkiye Büyük Erkekler Voleybol Üçüncü Ligde il ve ilçe temsilciliğimizi yapan Milas Belediyespor liginde oynadığı 6 maçta aldığı 5 galibiyet ve 1 mağlubiyet aldı. Toplanan 12 puanla ligin üst sıralarında yer aldılar.
Yeni Rakip Fethiye Seydikemer…
6 Aralık Pazar günü ilimizi bu ligde temsil eden diğer takımımız Fethiye Seydikemerspor ile deplasmanda karşılaşacak olan Milas Belediyespor bu maçın hazırlıklarına antrenörleri gözetiminde Milas Spor Salonunda yapılan antrenmanlarla başladı.