HAYVAN HAKLARI İÇİN

01.12.2015


 
Hayvan hakları için 
Hayvan haklarına dikkati çekmek için motosikletiyle Türkiye turuna çıkan Semih İğdigül, Milas’a ulaştı. Dizi oyuncusu 60 yaşındaki İğdigül, hayvan hakları için Temmuz 2015 tarihinde Mersin Erdemli´den yola çıktığını ve tüm Türkiye´yi dolaşma kararı aldığını belirtti. 
Milas’a gelerek  Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ile görüşen İğdigül, Hayvan Hakları için Farkındalık yaratma adına yaptığı çalışmalar hakkında bilgi aktardı.Milas’ta da hayvan haklarına dikkat çekmek istediğini belirten İğdigül’e  Zeynep Mat’tan destek geldi.
Proje kapsamında Bakü´ye bile gittiğini dile getiren Semih İğdigül, “Farkındalık yaratmak için yola çıktım. Gittiğim her yerde barınakları ve yerel yöneticileri ziyaret edip, okullardaki öğrencilerle bir araya gelmeye çalışıyorum .Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’la görüşmenin ardından  Bugün de Milas’ta Dr. Mete Ersoy İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle buluşma fırsatımız oldu" dedi. 
Hayvan katliamlarına son denilmesine rağmen, sokak hayvanları için bir kap suyun, bir kap yemeğin çok görüldüğünü dile getiren İğdigül, “Aslında hayvan hakları değil can hakları, canlar için yoldayım. O canlar bizim sevgimize muhtaçlar, yalvarıyorlar ´Bizi al´ diye. Onların sahiplenilmesini istiyorum. Belediyelerimiz, valiliklerimiz, kaymakamlıklarımız, müftülüklerimizle görüşüyoruz. Hayvanseverlerle, derneklerle görüşüyoruz. Bunun için 15 bin kilometre yol kat ettim. Uzun zamandır evime gitmiyorum, canlar için gitmiyorum" dedi. 
Motosikletiyle kışın dahi yollarda olduğunu söyleyen İğdigül, "Bu hayvanları sanal dünyada kurtarmaya çalışmakla olmuyor, yerinde görülmesi, mücadele edilmesi gerekiyor” dedi. 
Öğrencilerle buluşmasının ardından tekrar Milas Belediyesine gelen İğdigül’e Zeynep Mat tarafından teşekkür belgesi verildi.