MİLAS KENT KONSEYİ OLAĞAN GENEL KURULUNU GERÇEKLEŞTİRDİ.

02.12.2015


 Olağan genel kurul toplantısını gerçekleştiren Milas Kent Konseyi, yürütme kuruluna seçilen yedek üyelerle birilikte katılımcı demokrasi anlayışında çıtayı yükseltti. Milas Kent Konseyi Ola ğan Genel Kurul Toplantısı, dün saat 10.00’da Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda geniş katılımla gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın konuşmasıyla devam etti. Olağan genel kurul toplantısının asıl amacının ‘katılımcı’ yönetim anlayışını geliştirmek olduğunu belirten Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük; “Toplantımızın temel amacı katılımı arttırmak adına yeni üyelerin yürütme kuruluna yedek olarak seçilmesidir. Milas’ın her resmi kurumunun bir biriyle gösterdiği sinerjinin aynısını biz Milas Kent Konseyi’nde gösterdik. Bu nokta hepimiz için çok önemliydi. Uzun süredir Milas’ın sorunları üzerine arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Bazı projelerimizi hayata geçirmekle beraber, yeni çalışmalarla projelerimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Biz yürütme kurulunda 13 kişiyiz. Eğer genel kurul bize bu yetkiyi verirse, katılımı daha da çoğaltarak katılımcı yönetim anlayışını geliştirmek istiyoruz. Biz çok oldukça başarılı işler yaptığımıza inanıyoruz. Ayrıca yaptığımız her çalışmanın, projenin eleştiriye açık olduğunu da belirtmek istiyorum.” dedi. 

Kent konseylerinin işlerliği ve topluma verdikleri mesajlar açısından büyük önem arz ettiğini anlatan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; 
“İlçenin en büyük danışma organı olarak yöneticilere, yerel yönetimlere doğrudan etki etme noktasında; halkın, toplumun sorunlarını görünür kılan kent konseyleri bizim için büyük önem ifade ediyor. Milas Kent Konseyi, özellikle son zamanlarda inisiyatif alıp park sorunları, hava kirliliği gibi konularda farkındalık ve bilinç oluşturmak adına bazı kampanyalar yürütüyor. İnsanlarla dalaşa dalaşa, yasanın verdiği yetkiyi sopa gibi kullanmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kent konseyimiz de bu kampanyalarla hoşgörüyü canlandırıp, kültür üreterek insanlara yol göstermektedir. Ben kent konseyimizi çalışmalarından ötürü kutluyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
 Konuşmaların tamamlanmasının ardından oluşturulan Genel Kurul Divanı’na; Divan Başkanı olarak Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, divan başkanı yardımcılığına Milas Meslek Yüksekokulu Sekreteri Nuray Çiftçi ve Mehmet Nergiz seçildi. Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu Yedek Üyeliklerine ise Milas Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Özay Sabancı, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı, Cumhuriyet Kadınları Derneği Milas Temsilcisi Gülden Sökelioğlu, Kemikler Mahalle Muhtarı Kazım Bayındır, Dibekdereli sanatçı Dursun Girgin, Karacahisar Mahalle Muhtarı Şefik Musluk, Yeni Milasspor Başkanı Hasan Özmen, Çomakdağ Mahalle Muhtarı Yaşar Yılmaz seçildi. Toplantı dilek ve temennilerin konuşulmasının ardından sona erdi.