MİLAS BELEDİYESİ PROTOKOL İMZALADI.

06.01.2016


 Milas Belediyesi 24 Haziran 2015 Tarih ve 29396 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” hükümleri gereğince Milas ilçe sınırları içinde yer alan asansörlerin tescil ve periyodik kontrolleri için anlaşma yaptı. Belediye vatandaşların can ve mal güvenliği ile asansörlerin işletme yönünden uygun çalışıp çalışmadığının tespiti için A Tipi muayene kuruluşlarının başvurularını değerlendirdi. Milas Belediyesi Hizmet Binasında düzenlenen imza töreni ile Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti. 2 yıllık protokol imzalandı.

Milas  ilçesi sınırlarında 240 asansör olduğunu ve bu asansörlerin insan hayatı noktasından büyük önem taşıdığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “ilçemizde ortalama 240   asansör bulunmaktadır. Halkımızın can güvenliği için Milas Belediyesi olarak bu tür konulara özen gösteriyoruz.2016 yılı itibariyle denetimlerimiz başlayacak.Uygun bulunmayan asansörler mühürlenecek.Apartman yöneticilerimizin asansörlerini uygun hale getirmeleri gerekli.Biz geçen yılda aynı firma ile çalışmıştık,kendilerinin çalışmalarından memnunuz. ilçe sınırlarımızda bulunan asansörlerimizin bakım ve periyodik kontrollerinin yapılması maksadıyla tekrar Artıbel Belgelendirme Teknik Kontrol Gözetim ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti. ile 2 yıllık protokol imzalamış bulunmaktayız. Belediyemiz ve ilçemiz için hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Firma Genel Müdürü Tayfun Temeltaş ; “Geçen yıl ilçe genelindeki Asansör denetimlerimizi %90 oranında tamamladık.Bu yılki amacımız  %100 oranında tüm asansörleri denetlemek.Denetlenen asansörlerde tespit ettiğimiz eksiklikler için 30 gün süre verilecek bu zaman süresince giderilmeyen eksiklikler Belediyeye bildirilecek ve mühürleme işlemi yapılacak.Bakanlığın bu konudaki yönetmeliği çok açık. Tüm asansör kullanıcılarımızın bu yönetmeliğe uymalarını istiyoruz”dedi.