Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat Gazeteciler ile Yemekte bir araya geldi.

08.01.2016


10 Ocak Çalışan gazeteciler günü nedeniyle İlçede görev yapan gazeteciler ile bir araya gelen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat gazetecilerin günlerini kutladı.
Milas Ticaret ve Sanayi Odası Lokalinde düzenlenen yemekte Gazeteciler ile bir araya gelen Başkan Tokat Başkan Yardımcıları Zeynep Mat , Faik Karagöz ve Özel Kalem Müdürü Salim Tanış ile birlikte Çalışan Gazetecilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek günlerini kutladı.
Başkan Tokat burada yaptığı konuşmada ;”Bu gün sizlerle bir arada olmaktan son derece mutluyum.10 Ocakta Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte olacağınız için biz bu yemeği 2 gün öne aldık.Geldiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Sizler çok zor bir görev  yapıyorsunuz.Toplumun önündeki ve topluma yön veren insanlar çok zor şartlar altında görev yapıyorlar.Sizlerde bizlerde yoğun tempoda çalışıyoruz.Bu yoğunlukta bazen birbirimizi unutabiliyoruz,yılın belli dönemlerindeki bu tür etkinlikler bizlerin bir araya gelmesini sağlıyor.Bugün bir araya gelmemizin nedeni olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününüzü kutluyorum.Gazetecilik meslek kuralları ve halkın doğru bilgilendirilmesi anlamında çalışmalarınıza devam edeceğinizi biliyorum. Sizlerin daha iyi ortamlarda görev yapması için bizlere ne tür görevler düşüyorsa yapmaya hazırız. 
Türkiye gazetecilik anlamında enteresan bir dönemden geçiyor.Görevleri toplumu bilgilendirmekten ibaret olan gazetecilerimiz büyük baskılar altında.Cesur ve doğru habercilik yapmak çok zorlaştı.Uygarlığımızın evrensel kurallarından olan yazılı yada sözlü olarak düşüncelerimizi ifade etme hakkı gasp ediliyor.Böylesine olumsuz bir ortamda sizler cesur ve yürekli olarak görevlerinizi yerine getirmeye devam ediyorsunuz.Bundan sonrada çağdaş uygarlığımızın gerektirdiği şekilde görev yapmaya devam edeceğinizden eminim.Bu duygu ve düşencilerimle Çalışan Gazetecilik gününüzü kutluyor,geldiğiniz için teşekkür ediyor,çalışmalarınızda başarılar diliyorum”dedi.
Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Tokat İlçede tamamlanan alt yapı çalışmaları sonrası başlatılan üst yapı çalışmaları ve 2016 yılı içerisinde yapılması planlanan projeler hakkında da bilgi verdi.
Başkan Tokat’ın konuşmasının ardından Başkan yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz tarafından gazetecilere çeşitli hediyeler verdi.