GENÇLERDEN BAŞKAN TOKAT’A ZİYARET

20.01.2016


 Milas Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkan Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti. 

 Ziyarete Geçlik Meclisi Başkanı Ali Esmer , Yürütme Kurulu Üyeleri Raziye Karabıyık,Bilal Yıldız,Semih Keleş ve Eray Çorbacı katıldı.
Meclis Başkanı Esmer ;
 “ Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bizleri bu meclisler aracılığı ile yönetimlere ortak etmesi, makamında kabul edip fikirlerimizi dinlemesi gençleri önemsediğinin açık bir göstergesidir. Bizim amacımız Milas’ta gençlerin sorunlarının analizlerini yaparak yürütme kurulunda masaya yatırıp ona göre çalışma gurupları oluşturup kalıcı çözümler üretmektir. Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat’ın destekleriyle de Milas’taki sorunların çözümünü birlikte ve daha kolay yakalayacağımıza inanıyoruz. Bizim enerjimiz başkanımızın tecrübesi ve desteği ile birleşince ortaya iyi şeyler çıkacağına yürekten inanıyoruz. Ülkemiz ve ilçemizin geleceği olan gençlerimize verdiği destek ve değerden dolayı başkanımıza sonsuz minnettarız”dedi.
Göreve geldiklerinden beri yaptıkları ve yapacakları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Gençlik Meclisi Başkanı Ali Esmer ; Yılbaşı öncesi Önal Karadeveci Rehabilitasyon merkezini ziyaret edip oradaki kardeşlerimize hediyeler dağıttık.Yine bu tür etkinlikler yapmak istiyoruz. Önümüzdeki süreçte 8 Mart Dünya kadınlar Günü için kırsal kesimlerde oturan ve daha önce hiç sinema’ya gitmeyen kadınlarımızı sinemaya götürmek ve 18 Mart ‘ta da yine kırsalda oturan 25 yaşını geçmeyen 100 gencimizi Çanakkale ye götürüp  gençlerimizin tarihimizi görmesini amaçlıyoruz.Bunun içinden sizlerden destek bekliyoruz” dedi.
Başkan Tokat Gençlik Meclisine ziyaret için teşekkür ederek şunları söyledi ;
Kent Konseyi benim için önemli.Milas Kent Konseyi benim göreve gelmemden sonra daha çok etkin hale geldi.İlk defa Kadın ve Gençlik Meclisleri kuruldu.Bunlara mahalle Meclislerini de ekleyeceğiz. Sizleri böyle gördükçe de heyecanımız daha da artıyor.Kent konseyleri toplumumuzda kamuoyu oluşturulması ve halkımızı bilinçlendirme noktasında önemli görevler yapıyor.Sizler bizlere bir nevi danışmanlık yapıyorsunuz.Sizlerin fikirleri doğrultusunda bizler çalışmalarımıza yön veriyoruz.Kent Konseyleri belli yaş üstü insanların toplanıp sohbet edeceği yer olmamalı daha çok halkı bilinçlendirme ve kamuoyu oluşturmayı sağlamalı.Sizler böyle güzel çalışmalar yaptıkça benim sizlere desteğim her zaman devam edecektir.Çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyor ziyaretiniz içinde teşekkür ediyorum dedi.