AKUT YENİ BİNASINA KAVUŞUYOR

27.01.2016


 Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Milas Birimi, geçtiğimiz günlerde Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı ziyaret ederek, toplantı salonu inşası için destek istedi. 

“Aramıza yeni katılan gönüllülerimizin ve vatandaşlarımızın afetlere karşı eğitilmesi için kurumlarla işbirliği yaparak eğitimler düzenliyoruz. Hayat kurtardığımız için hata yapma şansımızın olmadığını biliyoruz ve bu nedenle gönüllülerimize güncellenmiş eğitimler veriyoruz. Ancak eğitim salonu eksikliği nedeniyle bu konuda yeterli çalışmayı gerçekleştiremiyoruz.” diye konuşarak AKUT adına destek isten AKUT Milas Birimi Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Nergiz’in talebine olumlu yanıt veren Başkan Tokat, talimat vererek çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, Lozan Caddesi kenarındaki AKUT Milas Birimi bitişiğine 30 kişilik toplantı salonu inşa ediliyor.
Prefabrik yapı için zemine dökülen betonun ardından salonun diğer parçalarının montajı yapılıyor. 
AKUT’un çalışmalarının önemli olduğuna vurgu yapan Tokat: “Tamamen gönüllük esasıyla çalışan AKUT üyelerine gerekli imkânların sağlanması noktasında, Milas Belediyesi olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız.” diyerek AKUT üyelerine başarılar diledi. 
Salona kavuştuktan sonra öğrencilerin velileriyle birlikte doğal afetler konusunda eğitilmesini kapsayan seminer ve kamp etkinlikleri planladıklarını belirten AKUT Milas Birimi, verilen destekten ötürü Tokat’a teşekkür etti.