Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü

02.03.2016


  Milas Belediyesi’nin düzenlediği Melih Cevdet Anday  yarışması için başvurular devam ediyor.

Deneme, tiyatro, roman ve şiir dallarında özgün ürünlerin yaratıcısı Melih Cevdet Anday artık bu türlerde verilecek ödüllerle de anılacak. Her yıl ayrı dalda verilecek ödül, 2016 yılında ‘deneme’ türüyle başladı
Ödüle 2015 yılı Ocak ayından sonra yayınlanmış bir kitap ile aday olunabilecek Ödüle aday olacak yapıt sahipleri; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte kitaplarını (8 adet) Özel Kalem Müdürlüğü - Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A Milas (info@milas.bel.tr) adresine göndermeleri gerekmekte..
Ödüle kişiler kitap ile kendileri doğrudan katılabilir ya da yayınlanmış deneme kitaplarını sivil toplum örgütleri, yayınevleri ve üçüncü kişiler, sanatçının (yapıt sahibinin) onayı alınmak koşuluyla önerebilirler. Ödül kazanan yapıt 1 EYLÜL 2016 tarihinde açıklanacak ve 3.000 TL ödül verilecek.Yarışma için son başvuru tarihi 1 Nisan 2016.
Milas Belediyesi tarafından verilecek ödülün seçici kurulu; İoanna Kuçuradi, Ahmet Say, Ali Sirmen, Orhan Alkaya, Eren Aysan, Cem Erciyes, Enver Aysever’den oluşmakta.
 
 
ŞARTNAME
 
Melih Cevdet Anday Büyük Edebiyat Ödülü 2016 yılında “deneme” dalında verilecektir.
 
Ödüle 2015 yılı Ocak ayından sonra yayınlanmış bir kitap ile aday olunabilir. 
 
Ödüle son katılma tarihi 1 NİSAN 2016´dır.
 
Ödüle kişiler kitap ile kendileri doğrudan katılabilir ya da yayınlanmış deneme kitaplarını sivil toplum örgütleri, yayınevleri ve üçüncü kişiler, sanatçının (yapıt sahibinin) onayı alınmak koşuluyla önerebilirler. 
 
Ödül için gönderilen yapıtlar açıklanmaz, yalnızca ödül kazanan duyurulur.
 
Ödül kazanan yapıt 1 EYLÜL 2016 tarihinde açıklanacaktır. 
 
Ödül tek yapıta verilecektir. 
 
Ödülü kazanan yapıt sahibine 3.000 TL verilecektir.
 
Ödüle başvuranlar ilan edilen tüm koşulları, kabul etmiş sayılacaktır.
 
Ödüle aday olacak yapıt sahipleri; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte kitaplarını (8 adet) Özel Kalem Müdürlüğü - Hisarbaşı Mahallesi Belediye Caddesi No:24/A Milas (info@milas.bel.tr) adresine göndermelidir.