ODA ORKESTRASI AYAKTA ALKIŞLANDI

02.03.2016


 ODA ORKESTRASI AYAKTA ALKIŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan Oda Orkestrası 4 Şubat’ta Datça’da, 11 Şubat’ta Kavaklıdere’de, 3.konserini de 26 Şubat’ta Menteşe Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde vermişti. Oda Orkestrası son konserini  dün akşam Milas’ta Belediye Düğün Salonu’nda verdi.
Yoğun bir katılımın olduğu Konser uzun süre ayakta alkışlandı.Konseri Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz,Meclis Üyeleri Mehmet Yılmaz,İlknur Öner,Şakir Özdemir,Murat Yazar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu izledi.  
Şefliğini Sibil Arsenyan’ın yaptığı Oda Orkestrasında, Başkemancı Tolga Uğurveren, 1.kemanlar; Tolga Uğurveren, Didem Güvenç, Burak İlker Kaya, Gülşen Ulu, 2.Kemanlar; Beyhan Öztürk, Gözde Ozan, Gökçe Bükay Türker, viyolada; Sonat Türkoğlu, Damla İstifçi, Akın Özarslan, viyolonsel’de; Göksun Girici, Benan Ayvaz, Tuğçe Çakır, kontrbasda da Bahacan Kurtuluş sahne aldıı.
Programda Kara Karaev’in Üç Minyatür adlı eser ile başlayıp, Astor Piazzola’nın Oblivion, Carlos Gardel’in Por Una Cabeza, Angel Villoldo’nun El Choclo, Jonathas F. Silva’nın Valsa Abrasileirada,Anonim Sarı Gelin, Aşık Veysel’in Uzun İnce Bir Yoldayım, Kemani Kevser Hanım , düzenlemesi Barış Andaç’ın Anadolu dansları, düzenlemesini Ahmet Tirgil’in yaptığı Karadeniz Potpori, ile devam etti.Düzenlemesini Hakan Toker’in yaptığı Longa isimli eserle ile konser son buldu.
Salonda bulunan izleyicilerin uzun süre ayakta  alkışlamasının ardından tekrar sahneye gelen Orkestra BİS (tekrarlama eser) ile konserlerine son verdiler.
Konser sonunda sahneye çıkan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz Koro şefi Sibil Arsenyan’a teşekkür ederek plaket ve çiçek takdim etti.