Veteriner Fakültesi Dekanı Akkaya Başkan Tokat’ı Makamında ziyaret etti.

08.03.2016


İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim Üyeliği görevinden geçtiğimiz günlerde Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne dekan olarak atanan  Prof. Dr. Hayrettin Akkaya, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı makamında ziyaret etti.
Milas Meslek Yüksek Okulu Müdürü Muzaffer Demir ve Adalet ve Kalkınma Partisi Milas İlçe Başkanı Levent Akyer ile Başkan Tokat’ı ziyaret eden Prof .Dr.Hayrettin Akkaya Milasta açılacak Veteriner Fakültesi hakkında fikir alış verişinde bulundu.
Ziyaret için teşekkür eden Tokat; Veteriner Fakültesinin Milas için çok önemli olduğunu belirtti.TKİ Lojmanlarının Üniversiteye tahsisinin gerekli olduğunu,bu konuda Hükümetin gerekli hassasiyeti göstereceğine emin olduğunu belirten Tokat,Veteriner Fakültesinden sonra diğer fakültelerinde Milas’a açılmasını istediklerini söyledi.
Ziyarette söz alan Demir ise ; Veteriner Fakültesinin açılmasından sonra Milas Üniversitesinin de 5 yıl içinde şekilleneceğini söyledi.Demir ; Milas Tarihi ve kültürü ile üniversiteyi hak ediyor dedi.