TURNUVANIN ŞAMPİYONU MİLAS BELEDİYESPOR.

09.03.2016


8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde Milas Kent Konseyi tarafından organize edilen Bayanlar Voleybol turnuvasının finali dün akşam oynandı.
22 Şubat Pazartesi günü Milas Dr Mete Ersoy Spor Salonunda  Devlet Hastanesi – Basınspor ve Özge Koleji – Milas Belediyespor arasında oynanan maçlar ile başlayan bayanlar voleybol turnuvası dün akşam Milas Kapalı Spor Salonunda oynanan final maçı ile son buldu.
Saat 19.00’de  Milli Eğitim ve Özge Okulları arasında oynanan üçüncülük-dördüncülük maçı ile start alan turnuvada başa baş mücadele oldu.27-25 ,25-15 ve 25-6 skorlarla maçı 3-0 kazanan Milli Eğitim turnuvanın 3.cüsü oldu.
Gecenin en güzel anlarından biriside M.Önol Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi Özel Bireyleri arasında oynanan gösteri maçı oldu.Final maçı öncesi sahaya çıkan Özel bireyler seyirciler tarafından alkış aldı.
Gösteri maçının ardından saha çıkan 75.yıl Milas Devlet Hastanesi ve Milas Belediyespor şampiyonluk için kıyasıya mücadele etti.Maçın başından sonuna kadar çekişme içinde geçen maçta heyecanlı anlar yaşandı. İl seti 25-13 alan Milas Belediyespor oldu. İkinci sette toparlanan 75.yıl Devlet Hastanesi maçı 25-20 kazanmasını bildi.üçüncü ve dördüncü setlerde maça ağırlığını koyan Milas Belediyespor 25-18 ve 25-20 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.
Ödül töreni öncesi konuşan Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Pembe Sarı ; “8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlediğimiz turnuvayı final maçı ile tamamlamış bulunuyoruz.Katkı veren herkese teşekkür ediyorum.Sayın Kaymakamımız Fuat Gürel’e, Belediye Başkanımız Muhammet Tokat’a, Milli Eğitim Müdürümüz Şaban Karakoç’a İlçe Spor Müdürümüz Mustafa Ali Ünlüsoy’a,Dr. Mete Ersoy Okul Müdürümüz Kerim Çatak’a,Hakemlerimize ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.Bu turnuvayı geleneksel hale getirmeyi düşünüyoruz.Kadınlarımızın sorunlarından çok başarılarının ve sevinçlerinin konuşulacağı nice 8 martlarda buluşmak dileğiyle ,Saygılar sunuyorum”dedi.
Ödül töreninde turnuvaya katılan takımlara kupa ve madalyaları,Yeni Milas Spor Başkanı Hasan Özmen,Meclis Üyesi İlhan Şimşek,CHP Milas İlçe Başkanı Suat Özcan,MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz,Zeynep Mat,Belediye Meclis Üyeleri Kasım Özkan,Mehmet Yılmaz,Halil Kocabaşoğlu, Hava Meydan Müdürü Vedat Atabek,Garnizon Komutanı Hv.Albay Cenk Erataç ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tarafından verildi.
Ödül töreni ardından Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat tribün de bulunan bayan taraftarlara karanfil dağıttı.