NAZMİ YÜKSELEN ANMA GECESİ

11.04.2016


 NAZMİ YÜKSELEN ANMA GECESİ

Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu  Milas’lı Devlet sanatçısı  Nazmi Yükselen anısına anma gecesi düzenliyor.
Geçtiğimiz yıl 16 Mart’ta  aramızdan ayrılan Usta sanatçı Nazmi Yükselen ölümünün 1. yılında türkülerle anılacak.
Milas Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu tarafından hazırlanan programda usta sanatçının seslendirdiği ve bestelediği türküler seslendirilecek.12 Nisan 2016 Salı günü düzenlenecek konserin şefliğini ise Ahmet Algur yapacak.
 
Düzenlenen gece ile ilgili olarak konuşan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; 
“Milas Belediyesi Türk Hal Müziği Korosu olarak Nazmi Yükselen adına vefatının 1. yılında anma gecesi düzenlemek istedik. Bizler annelerimizden ve babalarımızdan Nazmi Yükselen’in şarkılarını dinleyerek büyüdük. Belki de gençliğimiz bu şekilde yön buldu.
Milas’ın tanıtımıyla ilgili bu güne kadar en büyük katkıyı yapan isimlerden birisidir Sayın Yükselen, Ben kendisiyle aynı havayı solumaktan, aynı suyu içmekten ve aynı ilçede yaşamaktan dolayı büyük bir onur ve guru duydum. Bu gecede Nazmi Yükselen’i anıp, eşsiz yorumuyla seslendirdiği türküleri dinleyeceğiz.Düzenlenen anma gecemize ben tüm Milas’lı hemşehrilerimi davet ediyorum”.dedi
 
Nazmi Yükselen anma gecesi 12 Nisan Salı günü Saat 20.30’da Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu(Migros üstü)’nda gerçekleştirilecek.