BAYINDIRLIK BİRİMLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

18.04.2016


BAYINDIRLIK BİRİMLERİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.
 
Milas Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından etkin ve daha hızlı hizmet götürme amacıyla kurulan Bayındırlık Birimleri bir çok hizmete imza atıyorlar.
Güllük,Selimiye ve Ören gibi Mahalleye dönüşen eski Beldelere  daha etkin ve hızlı şekilde hizmet götürmek amacıyla kurulan Bayındırlık Birimi  çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.Birimler merkez mahaller dışında çevre mahallere de hizmet götürüyorlar.
Selimiye Mahallesine kurulan ve çevre mahallelerde de çalışmalarını sürdüren Bayındırlık ekipleri Nar hisar,Etrenli,Şen köy,Danişment,Kandak,Bafa,Kapıkırı,Eğridere,Göldere gibi birçok mahallede Parke döşeme,Rotmix ile yol tamiri,yol betonlama,Cami ve okulların bakımı,yeni yol açılması ve duvar örme işleri  gibi birçok hizmete imza atıyor.
Ekipler şimdiye kadar  Selimiye ve çevre mahallelerine 7.000 metre kare  Parke taşı döşeme, 600 metre küp Rotmiks kaplama ,2000 metre yeni yol açılması 500 metre küp beton yol yapımı ,okul ve caminin bakım onarım boya işleri gibi bir çok çalışmayı tamamladılar.
Yapılan çalışmaları sık sık  yerinde denetleyen Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat ;
“ Yerinde ve hızlı şekilde hizmet götürme adına kurduğumuz Bayındırlık Birimi ekiplerimiz başarılı çalışmalara imza atıyorlar.Mahalle Muhtarlarımız ve Mahalle sakinlerinden gelen talepleri imkanlarımız doğrultusunda yerine getirmeye çalışıyoruz.Şimdiye kadar bir çok Mahallemizin bozuk yollarını parke taşı ve Beton kaplama ile tamir ettik. 
Yaptığımız plan ve program çerçevesinde Selimiye mahallemize 13,500 m2 asfalt kaplama  ,Hisarcık,Kızılcakuyu,Ekindere,Eğridere,Danişment,Narhisar gibi mahallelerimizde de 31.000M2 parke taşı döşeme işlerine başlıyoruz.Ekiplerimiz ayrıca Ekindere mahallemizde bulunan köy kahvemizin tadilatına da önümüzdeki günlerde başlayacaklar. 132 mahalleye eşit hizmet anlayışı ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz”dedi.