BAĞIŞLAR İÇİN TOPLANTI DÜZENLENİYOR

19.04.2016


 BAĞIŞLAR İÇİN TOPLANTI DÜZENLENİYOR.

 
Milas’ın tüm yazınsal ve tarihsel geçmişinin yer alacağı Kent Müzesi projesinin hayata geçirilmesi için yapılan ziyaretler sona erdi. 
Milas Belediyesince Çöllüoğlu Hanı’nda kurulması planlanan “Milas Kent Müzesi” için ön hazırlık çalışmalarının sona ermesinin ardından bağış arama toplantısı düzenlenecek.
 
Müzenin koordinatörlüğüne getirilen Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Engin Berber tarafından düzenlenecek olan arama toplantısı , Milas’ta bulunan tüm Kamu kurumları,Sivil Toplum Örgütleri,Odalar ,Dernekleri ve Milas halkını kapsıyor.
Arama Toplantısı 21 Nisan Perşembe günü saat 14:00’de Milas Belediyesi Ek Hizmet Binası Meclis Salonunda yapılacak.
Arama Toplantısına herkesi davet eden  Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ;
“Güzel bir kent müzesi oluşturmaya çalışıyoruz.Bunu kendi gayretlerimiz ve bağış toplama yoluyla oluşturacağız.. Fotoğrafından, gazetesine, giyim eşyasından ev eşyasına, her türlü objeye , her kesimden gelecek olan büyüğünden küçüğüne her türlü katkıya ihtiyacımız var. Buranın zengin bir müze olmasını ,bütün kültürümüzü yansıtmasını istiyoruz. Onun için oda oda bazı bölümler belirledik. Bu bölümlerde farklı temalar işlenecek, sergilenmeye değer eserlerimizi burada toplayacağız. Yörük kültürü, gaziler, geçmiş yıllarda bu bölgede yaşamış herkesim için ayrı ayrı odalar oluşturmayı amaçlıyoruz. 
 Öncelikle vatandaşlarımızdan gönüllülük esasına göre bizlere yapacağı bağışlarla müzemizi oluşturmak istiyoruz.Yapacağımız toplantı sonucunda  bağışlar çeşitlenerek artacaktır ve hep birlikte el birliğiyle ilçemize güzel bir müze kazandıracağız”dedi.