MİLAS BELEDİYE BAŞKANI NİSAN YALÇIN OLDU

22.04.2016


 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Merkez Ortaokulu 5.sınıf öğrencisi Nisan Yalçın, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’tan koltuğu devraldı.

Başkan Nisan Yalçın makamda yaptığı görüşmelerde, Milas Belediyesi’nin Park ve Bahçeler ve Fen İşleri arayarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Ayrıca İlçe Emniyet Müdürü’nü de arayan çocuk başkan Gezgin,İlçe Emniyet Müdüründen şehir içi trafiği ve son zamanlarda yaşanan Suriyeli dilenciler için Zabıta Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışmasını istedi..
 Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Milas Belediye Başkanlığı görevini Merkez Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Nisan Yalçın’a devir etti. Okul Müdürü Halil Akyer,Öğretmeni Halil Ertuğrul Özbaşlı Öğrenci arkadaşları Nuri Berk Avcı, Mert Kaan Beyhan ve Furkan Yoran ile Milas Belediyesine gelen yeni başkan ilk iş olarak Milas Belediyesi müdürlüklerinin çalışmaları hakkında müdürleri arayarak bilgiler aldı.,Fen ve Park ve Bahçeler müdürlüklerini arayarak Merkez orta okulunda yapılması gerekli eksikliklerin giderilmesi yönünde talimat verdi.
Program sonunda konuşan Nisan Yalçın  “Öncelikle bizleri yarının büyüğü olarak gören ve bize bu bayramı hediye eden Ulu Önder Atatürk’e teşekkür ediyorum.Dünyada kutlanan tek çocuk bayramı 23 Nisan dır.Sizde bizleri yarının büyükleri olarak görüp makamınızı bana devir ettiğiniz için size de çok teşekkür ediyorum.Büyünce ilk hedefim Milas’a Belediye Başkanı olmak daha sonrada Cumhurbaşkanı olmak istiyorum” dedi.
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ; 
.Dünyada başka bir örneği olmayan bir devlet büyüğünün çocuklara hediye ettiği bir bayram.Bugün sadece  bizim için değil bütün dünyada kabullenilmiş  bir gün bu.Bende sizlerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramınızı kutluyorum.Bizler asıl sizlere teşekkür ediyoruz.Geleceğimize güvenle bakmamızı sağlayan çocuklarımızsınız.Başta ailelerinize ve sizleri yetiştiren öğretmenlerinize teşekkür ediyorum”. dedi