23 NİSAN KUTLAMA MESAJI

22.04.2016


 

 
Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 
Başkan Tokat Mesajında ;
 
 
"23 Nisan 1920 tüm dünya insanları için çok önemli olan demokrasinin; temelini oluşturan, egemenliği kayıtsız, şartsız millete veren ve bu hakkının temsil edildiği millet meclisinin  kurulmasının,  96.yılını kutluyoruz.
 
Ulusal egemenlik, yönetim yetkisinin ve hakkının millette olması demektir. Milletin onayı alınmadan, yönetme yetkisi hiçbir sınıfa, kişiye, aileye ya da topluluğa bırakılamaz. Millet, kendi kendini yönetmek suretiyle, bu hakkını kendisi kullanır. Bu nedenledir ki; bir halk yönetimi olan Cumhuriyetimizin temel kaynağı, milletin egemenliğidir.
 
Ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve Anayasamızın değiştirilemez ilkeleri çerçevesinde, bağımsız bir ülke olarak tek amacımız; akıl ve bilimin önderliğinde, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak ve onu da aşmaktır. Binlerce yıllık ortak bir tarih ve kültür birikiminin yarattığı Türk Milleti, bütün sorunlarına çözüm bulacak, uygulayacak güç ve yetenektedir. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir. 
Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar, çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugün de bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin yılmaz bekçileri olduğumuzu göstermek, hem de Atamızın aziz hatırasını yad etmek olmalıdır.
 Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle;23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor; bu vesileyle bu günleri bize armağan eden Büyük Önderimizi bir kez daha saygı ile anıyoruz"dedi.
 
 
                                                                                              Muhammet TOKAT
                                                                                               Belediye BAŞKANI